پرسش و پاسخ کاربران


1393/09/04 : تاریخ جواب

سوال کننده : هادی

سوال :

با سلام آیا در جوشکاری استیل نیاز به بک ولد هست یا نه ؟چرا؟


جـواب :

با سلام و تشکر
در صورتی که ضخامت کار شما بالا باشد و یا قطعه کار تحت فشار باشد نیاز به back weld دارد در غیر اینصورت نیازی نیست
1393/09/04 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمدی

سوال :

سلام من میخوام با یک موتور برق 3 کیلویی که دارم موتور جوش را جهت جوش دادن لوله گاز جهت گاز کشی خونه استفاده کنم آیا جواب کار من را موتور برق میده یا موتوربرق مشکل یا موتور جوش باز هم خراب خواهد شد لطفا راهنمایی بفرمایید.متشکرم


جـواب :

سلام 

با اتصال دستگاه ARC200  MOSFET به موتور برق 3 کیلو واتی نهایتا می توانید تا 100 آمپر خروجی داشته باشید. که به بیشتر از این مقدار ممکن است باعٍث سوختن موتور برق شود .  اگر می خواهید که کیفیت جوش مناسب داشته اشید و به موتور برق شما فشار زیاد نیاید  بهتر است  که از موتور 5 کیلو وات  و  بالاتر استفاده کنید.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : علیرضا زینالزاده

سوال :

سلام از این کار شما خیلی خوشم اومد ممنون بنده تراشکار هستم و چند وقتی می خوام دستگاه جوش برای جوشکاری الومینیوم بخرما آیا جوش co2 کارمو راه میندازه فقط برای جوشکاری قطعات شکسته الومینیومی ، آیا درسته که آرگون مضر و خطرناکه


جـواب :

سلام ممنون

دستگاه های معمول CO2 در بازار DC هستند و قابلیت جوش آلومینیم را ندارد.اگر حتما مصمم هستید که  دستگاه CO2 بخرید باید MIG-MAG AC/DC تهیه کنید که البته قیمت زیادی دارد و شاید به راحتی نتوانید پیدا کنید. اما با دستگاه آرگون هم می توانید به راحتی جوش کاری آلومینیم انجام دهید. البته شاید دستگاه ارزان تری نسبت به CO2 باشد اما هزینه ی جوشکاری بالاتری دارد. حتی در مواردی می توانید با یک دستگاه جوش معمولی و الکترود آلومینیم جوش کاری آلومینیم انجام دهید.

در مورد جوش آرگون باید گفت که گاز آرگون  ظرری ندارد اما در مورد قوس ایجاد شده در جوشکاری آرگون و HF  در استفاده مداوم مشکلاتی  وجود دارد.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : حامد

سوال :

با سلام من یه دستگاه تیگ میخواستم برای خال جوش روی تنه شیرآلات که از جنس برنج هستش کار زیادی هم از دستگاه نمیخوایم بکشیم، لطفا به من تو انتخاب یه دستگاه جوش مناسب کمک کنید


جـواب :

با سلام و تشکر

ما به شما دستگاه TIG200 را پیشنهاد می کنیم . تکنولوژی HF دارد که در ابتدای هر سیکل به منظور ایجاد قوس بدون اتصال الکترود استفاده می شود تا 200 آمپر خروجی دارد . 18 ماه گارانتی دارد. 3 متر تورچ و 6 متر کابل انبر و اتصال همراه دستگاه است . اطلاعات بیشتردر مورد دستگاه را می توانید در قسمت اطلاعات مشاهده کنید .
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : ناصر رضازاده

سوال :

سلام:با توجه به علاقه ام در باره ابزار الات می خواستم واسه کارهای خانگی ودر حد متوسط یک دستگاه جوش تهیه کنکم .با پرس وجو متوجه شدم بعضی از دستگاه ها ی جوش اینورتور دارای جوش آرگون هم هستند.یا بعضی ها کنار جوش عمل برش را هم انجام می دهند. می خواستم نظر شما رو بدونم که می تونم یکی از این چند کاره ها تهیه کنم ؟یا اینکه بهتره دستگاهها جدا جدا باشند؟ در هر صورت پیشنهاد شما برای دستگاه جوش وبرش ارگون چیه؟راستی جوش ارگون بهتره یاco2? دستگاه co2 کوچک اینورتور داریم؟  ممنون ومتشکرم.


جـواب :

سلام

دستگاه اینورتری که برای جوشکاری آرگون استفاده می شود دستگاه TIG  است  که برای جوش کاری استیل و برنج استفاده می شود. البته دستگاه TIGقابلیت جوشکاری الکترود را هم دارد در واقع همان دستگاه جوش الکترود است که HF هم به آن اضافه شده و تورچ مخصوص دارد.

در مورد دستگاه CO2 اساس کار دستگاه مثل اینورترمعمولی است پس جوش معمولی هم می توان با آن انجام داد. اما کنترل اندوکتانس و کنترل ولتاژ دارد و به الکترود آن مفتولی است که دور قرقره ای پیچیده شده و به صورت یکنواخت از داخل تورچ مخصوص دستگاه بیرون می آید. بیشتر برای جوش فولاد و جاهایی که نیاز به اتوماسیون داریم و نیاز است که جوش در یک امتداد دراز کشیده شود استفاده می شود. معمولا قیمت بالا دارد شاید 3 برابر یک دستگاه جوش معمولی و ابعاد نسبتا بزرگی دارد.

دستگاه برش شباهت زیادی به آرگون دارد و دارای تکنولوژی HF است . تورچ مخصوص برش دارد و برای برش پلاسما استفاده می شود. البته جوش آرگون هم ممکن است انجام دهد مثل دستگاه CT416 ایران ولتاژ و الکترود هم جوش می دهد که خللی در کارکرد دستگاه ندارد .  البته باید توجه داشت که دستگاه مخصوص برش است ودرحالت آرگون شاید کیفیت دستگاه آرگون را نداشته باشد.(البته در موارد خیلی حرفه ای) قیمتی بیشتر ازیک دستگاه آرگون دارد .

در مورد کیفیت جوش اول از همه دستگاه آرگون بالاترین کیفیت جوش را دارد بعد از آن دستگاه CO2

دستگاه جوش وبرش پلاسما دستگاه خوبی هست اما باید توجه داشته باشید که هزینه دستگاه و هزینه جوشکاری بالاست. اگر جوشکاری عمولی نیاز دارید شاید دستگاه الکترود هم کار شما را جواب بدهد. هزینه کمتر برای خرید دستگاه و برای جوشکاری .
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهدی

سوال :

با سلام.در مورد الکترد 3-4-5 چه آمپری مناسب است و ولوم ARC Forceچند باشد تا یک جوش مطلوب داشته باشیم


جـواب :

سلام

به طور کلی ولوم ARC Force که بر روی دستگاه موجود در بازار وجود دارد در اکثر دستگاه ها  کمتر از 5 درصد اثر د ارد . اما شما مقدار 1 را برای کمترین مقدار نفوذ و 10 را برای بیشترین مقدار نفوذ جوش در نظر بگیرید. در مورد جریان هم به طور کلی به ازای هر یک میلیمتر افزایش قطر 40 آمپر به جریان باید افزوده شود. برای مثال برای الکترود 2.5 باید جریان روی 100 تنظیم شود.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : قاسم

سوال :

با سلام وتشکر از شما من جوشکاری درب وپنجره واسکلت ساختمانی انجام میدم .میخوام یه اینوردتر بخرم که به کارم بیاد شما چه مدلی را پیشنهاد میکنید ؟؟؟


جـواب :

با سلام و تشکر از این که در سایت ما نظر گذاشتید

دستگاهی که ما به شما پیشنهاد می کنیم با توجه به کاربرد شما دستگاه ARC 200 که از نوع ماسفت است و خروجی دستگاه 200 آمپر است و تا الکترود قطر 4 را به راحتیز جوش می دهد 18 ماه گارانتی دارد .ماسک جوشکاری و6 متر کابل انبر و اتصال همراه دستگاه تحویل شما می شود برای اطلاعات بیشتر میتوانید مشخصات دستگاه را در سایت مطالعه کنید یا با شرکت تماس بگیرید.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : امیدرضا

سوال :

با سلام آیا میشه از رکتیفایر میلر مدل بابکت 250 ده کیلووات بجای موتور برق هم استفاده کرد


جـواب :

با سلام و تشکر از بازدید شما

بله می توانید ولی به شرطی که دستگاه خروجی 220 ولت داشته باشد .
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : راضيه

سوال :

با سلام تعويض IGBT در اينورتر وينچ جزء تعميرات اساسي است يا تعميرات جزيي


جـواب :

 

با سلام

جز قطعات اصلی و دارای هزینه نسبتا بالایی می باشد البته سایر موارد هم باید بررسی شوند . نظیر درایو  و...

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : باقری

سوال :

با سلام، 1- برای جوشکاری استیل برای جوشکاری لوله، پروفیل و ورق های با ضخامت تا 2 میل ، البته یک جوش تمیز بدون نیاز به اصلاح، لطفا بفرمایید چه نوع دستگاهی و با چه آمپری باید تهیه کنم. 2- برای جوشکاری تسمه های استیل تا ضخامت 8 میل هم میتوان از این دستگاه استفاده کرد یا نه؟ با تشکر باقری


جـواب :

 

با سلام

برای کلیه جوشکاری های استیل در مواردی که شم مطرح کردید باید از دستگاه آرگون استفاده شود این دستگاه مدل ماسفت بوده وزنی در حدود 10 کیلوگرم دارد به همراه 3 متر تورچ و 6 متر انبر و اتصال  .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسن

سوال :

باسلام سول بنده مربوط به موتور برق است ولی در رابطه بادستگاه جوش میباشد فرق بین ژنراتورهای دو موتوربرق که هر دو 5 کیلووات هستند ولی یکی ارزانتر ودر عین توانایی جوشکاری ندارد در چیست؟ آیا ارزانتر بودن مربوط به کیفییت سیم پیچ ژنراتور است مثلا سیم پیچ آلومینیومی بجای مسی. با تشکر فراوان.


جـواب :

با سلام

ممکن است سیم پیچی مس یا آلومینیوم باشد لیکن کیفیت رگولاتور - تحریک - سیم پیچ اصلی و توان دیزل در قیمت بسیار تاثیر گذار هستند صرفا ممکن است یکی بتواند 5 کیلوات را ممتد بدهد و دیگری ماکزیممم 5 کیلووات خروجی داشته باشد .
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : سلام علی هستم

سوال :

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ودست اندرکاران تان بنده می خواهم یک دستگاه جوشکاری بخرم. وهر گز بادستگاه جوشکاری کار نکردم و حال دوست دارم برای کار های خانه یکی را بخرم و بتوانم کار های جزی و شاید اتفاق باشد کار بزرگتر انجام بدهم . وحال نمیدانم چطور و چگونه و کدام دستگاه و با کدام کیفیت بالاو ومصرف کم ودارای قطعات ارزان و فراوان و تعمیر اسان و دارای جعبه ی ازاد و کمتر داغ شود و علی کلی حال مرغوب مد روز و هر گاه نیاز کنم در بازاربفروشمش خریدار داشته باشد از راهنمای و توضیح شما خیلی سپاس گذارم ارادتند شما علی 2858


جـواب :

 

 

با سلام

 

برای کار های سبک و خانگی دستگاه 160 آمپر الکترود مناسب می باشد الین دستگاه به همران انبر و اتصال و یک سال و نیم گارانتی به فروش میرسد . تعمیرات آسانی دارد و قطعات آن به راحتی در بازار یافت می شود . وزن دستگاه 4 کیلو گرم بوده و تا الکترود 4 را ذوب می کند . مشخصات کامل تر را در قسمت محصولات سایت دنبال کنید .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : سجاد

سوال :

چرا به موتور جوش های دیزلی رکتیفایر نصب می کنند


جـواب :

 

 

با سلام

 

زیرا استفاده از دیزل جوش ها به مراتب مشکل تر بوده و هزینه تعمیرات بالایی دارند و لذا رکتیفایر جداگانه و همین طور دیزل ژنراتور جداگانه هم راحت خرید و فروش می شوند و هم راحت تعمیر می شود .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : دانیال

سوال :

سلام.وقت بخیر. میخواستم بدونم دستگاه جوش زیرپودری برای هر1مترستون چقد پودر و چقدر سیم مصرف میکند؟ یعنی ما 1 ستون 28 متری داریم میخواستم بدونم چند کیسه پودر و چندبسته سیم مصرف میکنه. ممنون میشم اگه کمکم کنید. باتشکر


جـواب :

 

 

با سلام

 

تقریبا بین نصف تا یک سوم طول کل قرقره را می توان به شکل طولی جوش داد ولی جریان و سرعت تراکتور می تواند این مقدار را تغییر دهد و برای پود هم ار تفاع خروجی پودر با سطح قطعه کار و هم چنین سرعت تراکتور تاثیر گذار است ولیکن فکر می کنم برای طول 28 متر در حدود 2 تا 3 کیسه با سرعت پایین نیاز دارید .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : asad

سوال :

سلام٫

برای دستگاه اینورتر ۲۰۰ امپر چند متر کابل جوش و اتصال نیازه؟ شماره ۱۲ یا ۱۴ بگیرم؟


جـواب :

 

 

با سلام

شماره کابل های مطرح شده در بازار صرفا در استاندارد باید 10 - 16 -25 -35 باشند لذا سایر سایز ها خارج از استاندارد بوده و صرفا مقطع کابل را نسان می دهد که جای این شبه را ایجاد می کنند که سایز 12 یا 14 مربوط به مس داخل کابل است یا روکش آن . لذا دقت کنید حتما سیم مس ( ترکیب مس و آلومینیوم هم وجو دارد که رنگ آن مسی است ) با سیاز 16 برق استاندارد تهیه کنید .حداکثر طول برای 200 آمپر 20 متر از سایز 16 می باشد .

 

 

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : محسن

سوال :

باسلام و تشکر از راهنمایی های خوبتون من یک ترانس جوش (200A) سیم پیچی کردم ولی زمان زیاد که جوشکاری می کنم بوی سوختگی میده می خواستم دلیلشو بدونم در ضمن اگه میشه مراح ساخت ترانس جوش بگین. ممنون.


جـواب :

 

با سلام

احتمالا در تعداد دور سیم پیچ اشتباه کردید یا اینکه سیم پیچی متناسب با این هسته نیست . سایت ما در مورد دستگاه های اینورتر است نه در مورد دستگاه های سیم پیچی - لیکن سیم پیچی دستگاه های طرح میلر و چک دار و تریستوری متفاوت است و تنوع در آنها به شکلی نیست که بتوان در حال حاضر به طور کامل شرح داد .

 

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : sasan

سوال :

با سلام وتشکر از شما که با فراهم کردن این سایت به سوالات ما جواب میدهد خداییش جای تشکر دارد چون در اکثریت سایت های ایرانی برای تحقیق باید پول خرج کنیم که باعث میشود به سایت های خارجی رجوع کنم که مشکل مترجمی نیز پیش میاید از این رو امثال سایت های مثل شما غنیمت است واقعا جای تشکر دارد و اما سوال بنده این است که میخواهم دو مفتول فنری هرکدام به قطر نیم میلیمتر از جنس استیل را بوسیله جوش به هم جفت کنم به نظر شما جهت جلو کیری از سوختگی و تنش در این مفتول ها از چه روشی باید استفاده کنم جهت اطلاع باید بگویم از دستگاه نقطه جوش 3kva استفاده کردم ولی میله ها شکننده شده و خرد شدن از طرفی دوستی بهم گفته دستگاه جوش میکرو co2 توسط شرکتی در ایران است که قیمت سرسام اور 12000000 تومان دارد لطفا کمکم کنید متشکرم


جـواب :

 

با سلام

 

اطلاعاتی که در مورد جوش دادن مفتول های فلزهای رنگین و غیر آهنی در دست است نشان می دهد مواردی از این قبیل با جوش های مقاومتی ممکن می باشد مانند جوش دادن باری ها به همدیگر . ولی اینکه می فرمایید آب فلز گرفته می شود جای تامل دارد که آیا با جریانهای پایین تر می توان مانع از این مسئله شد . در صورتی که از نقطه جوش های معمولی نتیجه ای نگرفتید در مورد برخی جوش های ظریف که  جواهر ساز ها و سازند باطری های موبایل استفاده می کنند اطلاعات بدست بیاورید .

 

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : حامد

سوال :

با عرض سلام و خسته نباشید، من تو کار ابزار صنعتی هستم. در مورد تفاوت های مدلهای دستگاه جوش آرگون TIG 250 و TIG 315 اطلاعات میخواستم چون توی سایت تفاوت چندانی تو مشخصات داخلی شون ندیدم و با توجه به اختلاف قیمتی که دارن مدل 250 چه امکاناتی داره که نسبت به مدل 350 گرونتر هستش؟؟ با تشکر-ابزار انتخاب


جـواب :

 

با سلام

 

علت این مسئله این است که دستگاه 250  از نوع AC/DC بوده و قابلیت ذوب آلومینیوم را داراست و لیکن دستگاه 315 تنها دستگاه TIG DC می باشد . 

 

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : حامد

سوال :

با عرض سلام وخسته نباشید اینورتری 200 امپر به بنده پیشنهاد شده که فروشنده از خصوصیات خوب ان داشتن 12 ماسفت و 8 ال پی یاد میکند وهمچنین اینکه فن پشت ان با برق dc کار میکند .از شما راجع به این قضیه راهنمایی و کمک میخوام و اگر لطف کنید در مورد تعداد ماسفت و ال پی توضیحی بفرمایید با تشکر از وقتتون


جـواب :

با سلام

صرفا داشتن 12 عدد ماسفت برای این که دستگاهی خوب باشد یا بد ملاک درستی نیست زیرا در یک دستگاه 12 عدد ماسفت 15 آمپر استفاده شده و در دستگاههای با کیفیت بالا  از سوئیچ های 23 آمپری استفاده می شود در دستگاههای ایران ولتاژ نیز از ماسفت های 23 آمپری فوجی استفاده شده است . در مورد تعداد خازن هاباید عرض کنم وظیفه این قطعه گرفتن قله های موج DC شده توسط دیو پل ها می باشد لذا استفاده از 6 عدد برای انتگرال گیری از قله های این موج ها کافی می باشد مگر اینکه ولتاژ ورودی بیش از 220 ولت باشد ( دستگاه دو فاز و سه فاز ) و در مورد فن ها باید عرض کنم فن DC قدرت خنک کنندگی بالاتری نسبت به فن های AC دارند ولی عمر کوتاه ترو هزینه بالاتری دارند .

به طور کلی دستگاهی که تعداد ماسفت ها با جریان آنها تناسب داشته باشد ؛ تعداد دیود ها مناسب با جریان آنها باشد ؛ ترانسهای فریت از توان کافی بر خوردار باشد و تعداد خازن ها مناسب باشد پارامترهای لازم برای یک دستگاه استاندارد را داراست .
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : اكبر زارعي

سوال :

سلام- من از جوشكاري سر رشته اي ندارم ميخوام براي يك كار موردي يك موتور جوش كوچك 80 آمپري بخرم، آيااين مقدارآمپر(80) براي جوشكاري تيرآهن 12 كارآيي داره يا بايد آمپر بيشتر باشه و كلا آمپر كم در نوع جوش(جوش تير آهن ، نبشي يا غيره..) تاثير داره يا نه . با تشكر


جـواب :

با سلام

برای جوشکاری یک تیر آهن سایز 12 تقریبا یه الکتورد 3.5 از نوع 6013 مناسب می باشد که این الکترئد در جریان حدود 100  آمپر حوضچه مذاب مناسبی ایجاد می کند لذا شما حداقل دستگاهی که می توانید تهیه فرمایید دستگاه جوش الکترود ARC 160 است که می تواند این کار را انجام دهدد . و در پاسخ به ادامه سوالتان باید عرض کنم جریان جوشکاری تعیین کننده نوع و سایز الکترود مورد استفاده برای جوشکاری می باشد به طور مثال استفاده از الکترود سایز 4 با جریان حدود 160 در حداقل ذوب می شود .
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهران

سوال :

با اینورتر چگونه می شودجوش المینیوم داد


جـواب :

 

با سلام

با اتصال انبر به منفی و اتصال به مثبت می توانید الکترو آلومینیوم را ذوب کنید  . لذا حتما توجه داشته باشید که برای جوشکاری آلومینیوم حتما باید از پیش گرم استفاده کنید .

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : میلاد

سوال :

سلام مهندس. میخوام دستگاه جوش بگیرم ولی چیزی در موردش نمیدونم.بنظرشمااینورتر بهتره یارکتیفایر- بین شرکت های تولید کننده کدام برند کارایی و دوام بهتر داره برای کار نصب درب اتومات پارکینگ و اسکلت اسانسور میخوام بنظر شما چه مدلی از چه برندی خوبه جوابگو کاره منه در مورد خرید به چه نکاتی توجه کنم از کجا بخرم مناسبتر و مطمئن ترهست ممنون میشم به ایمیلم بفرستید با تشکر.


جـواب :

 

با سلام

رکتیفایرها سه فاز بوده وزنی در حدود 200 تا 300 کیلو گرم دارند لذا برای کار شما دستگاه اینورتر مناسب بوده و برای جوشکاری های در ارتفاع مناسب هستند . دستگاه مدل ARC 200 ایران ولتاژ برای کار شما مناسب می باشد .

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : فرزاد حافظي

سوال :

با عرض سلام سلام و خسته نباشيد من يك دستگاه موتور جوش متحرك براي خونه ميخواستم لطفا مرا راهنمايي كنيد با تشكر


جـواب :

با سلام

دستگاه جوش مدل الکترود ARC 160 وزنی حدود 4 کیلو گرم دارد که برای جابه جایی بسیار آسان بوده و قابلیت کار با برق منزل را داراست .
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : اسد

سوال :

با سلام ضمن تشکر از سایت خوبتون من یک موتور اینورتر 200 دارم وتازه کار با ان را شروع کرده ام لطفا راهنمایی کنید برای جوش دادن پروفیل(قوطی 2*2 یا 4*4 )با الکترود 3ازچه جریانی باید استفاده کنم تا الکترود نچسبد یا قوطی را ذوب نکند باز هم از راهنمایی شما متشکرم


جـواب :

 

با سلام 

برای جوش دادن پروفیل های قوطی در سایز هایی که فرمودید الکترود 3.5 با جریان حدود 100 مناسب می باشد البته مقادیر بالا و پایین جریان به صورت تجربی و با مهارت جوشکار رابطه دارد .

 

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : عبداله قربانيان

سوال :

با سلام خدمت شما من در وب دنبال دستگاه اينورتور برا ي مصارف مانند باغ و منزل ميگشتم كه با سايت شما اشنا شدم ازاينكه براي مصرف كننده وقت ميگذاريد سپايگذارم . اطلاعات عملي من با حوشكاري خيلي كم بوده ولي علاقه مندم كه اين دستگاه را داشته با شم خدا وكيلي دستگاهي به من معرفي كنيد كه هر وقت باهش كار ميكنم دعات كنم. اين دستگاه داراي گكارانتي معتبر باشد و از كيفيت خوبي بر خوردار با شد . ضمنا اگه امكان دارد حدود قيمت ان را بفرماييد وچنانچه دو الي سه عدد خريدار كنم در قيمت اش تاثيري دارد . در پايان از اينكه حواب گوي سوالات متنوع مصرف كننده هستيد ووقت ميگذاريد تا با خوصله به انها پاسخ دهيد كمال تشكر را دارم . قربانيان از مشهد


جـواب :

 

با سلام

برای کارهای سبک و مصارف غیر سنگین از دستگاه جوش الکترود مدل ARC 160  مناسب می باشد این دستگاه تا سایز 4 از نوع 6013 و 7018 را به راحتی ذوب کرده و الکترود سایز 3.5 را به شکلا ممتد ذوب می کند . در مذاکره با واحد فروش می توانید با خرید تعداد بالاتر کمی تخفیف بیشتری بگیریبد برای اطلاعات بیشتر با تیفن های واحد فروش تماس بگیرید .

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : مجید سلطانی

سوال :

با درود خسته نباشید جهت انجام کارهای خانگی چه دستگاه جوشی را پیشنهاد می فرمایید سپاس گزارم


جـواب :

 

با سلام

این سوال در تعداد مکرر پرسیده شده برای در یافت پاسخ های کاملتر هم می توانید به پاسخ های موجود در آرشیو مراجعه کنید  - به طور کلی دستگاه جوش الکترود مدل ARC 160  برای کارهای سبک و خانگی مناسب می باشد وزن دستگاه 4 کیلوگرم و با برق منزل به راحتی کار می کند . اطلاعات محصول در بخص محصولات سایت موجود است .

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : حمید

سوال :

سلام دستگاه می خاستم دستگاه جوشی بخرم برایه جوشکاری لوله سایز پایین و سایز بالا و همچنین برایه برشکاری و سوراخکاری چه نوع دستگاهی معرفی می کنید


جـواب :

 

با سلام

اگر سلیز لوله هایی که جوش میدهید در حدود لوله های 2 اینچ باشد با دستگاه 200 می توانید به راحتی برش کاری های مقطعی و جوش کاری تا سایز الکترود 4 را انجام دهید و اگر سایزلوله های شما بیش از این مقادیر است باید از دستگاه 250 الکترود استفاده کنید . مشخصات این دو دستگاه در قسمت محصولات سایت موجود می باشد .

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : کریم باقری

سوال :

با سلام وخسته نباشید دستگاه جوش میخواستم واسه جوشکاری سرسیلندر الومینیوم شما چه دستگاهی پیشنهاد میکنید لطف کنید  ممنون


جـواب :

 

با سلام

معمولا برای جوشکاری سر سیلندر از دستگاه آرگون مدل AC/DC استفاده می شود البته برخی دوستان با دستگاه DC Pulse   هم این کار را انجام می دهند که جزِئیات انجام این کار در دست ما نیست  . ولی بهترین جوش آلومینیوم با دستگاه AC/DC انجام می شود .

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : مجتبی

سوال :

برای جوشکاری روی ورق نازک استیل 3 دهم میل چه نوع جوشی مناسب است واگر بخواهیم در تعداد انبوه این کار را انجام دهیم چگونه میشود در ضمن این جوش در طول وبصورت لوله انجام خواهد شد متشکرم


جـواب :

 

با سلام

برای جوشکاری استیل رو لوله معمولا از دستگاه جوش آرگون استفاده می شود اگر تیراژ بسیار بالا و به شکل اتوماتیک انجام می شود از دستگاه جوش CO2  مدل MIG/MAG استفاده کنید . این امکان را ایجاد می کند که با قرقره وایر استیل و به صورت سریع این کار را انجام دهید ولیکن هزینه این دستگاه تقریبا 2 تا 3 برابر دستگاه آرگون است .

 
1393/03/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : ahmad

سوال :

با سلام میخواستم بدونم برق 3 فاز با ترانس 25 کیلوولت 25 آمپر میتونه یک دستگاه که توانش 27کیلو وات با ولتاژ 380 رو روشن کنه یا خیر؟ با تشکر


جـواب :

با سلام

ترانس تامین کننده شما حدود 25 آمپر را در چه ولتاژی می دهد اگر فرض بر خروجی ترانس در 380 ولت و 25 آمپر باشد نمی تواند مصرف کننده 27 کیلوواتی شما را رو شن کند با فرض ضریب توان برابر 0.8 مصرف کننده شما حدود 60 آمپر جریان لازم دارد که توسط این ترانس ممکن نیست .طرح سوال جدید


لطفا سوال خود را مطرح و منتظر پاسخ آن از طرف مدیران سایت باشید:
نــام شـمـا:
ایمیل شما:

کد خواناتر
متن امنیتی را وارد نمایید