پرسش و پاسخ کاربران


1393/12/06 : تاریخ جواب

سوال کننده : ابوذر

سوال :

با سلام.ايا در جوشكاري استنلس استيل از back weldاستفاده ميشود يا نه؟چرا؟


جـواب :

با سلام

BACK WELD (جوشکاری از پشت ) تنها زمانی کاربرد دارد که قطر قطعه کار زیاد باشد و جوش به اعماق شیار بین دو قطعه نفوذ نکند.
1393/12/06 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

سلا. ایا اینورتر به تنهای برق تولید میکنه؟


جـواب :

با سلام

تکنولوژی اینورتر در سیستم های مختلفی  کاربرد دارد و اساس کار آن تبدیل ولتاژ DC به AC است  اما در هر سیستمی نقش تبدیل توان الکتریکی از حالت DC به AC را دارداما به هیچ وجه توان تولید نمی کند. مثلا در سیستم های UPS وضیفه ی تبدیل توان ذخیره شده در باتری به توان AC 220 V را بر عهده دارد اما به هیچ وجه توان تولید نمی کند.
1393/12/06 : تاریخ جواب

سوال کننده : علی

سوال :

با سلام و خسته نباشید سوالم این هست که یک دستگاه جوش اینورتر خریداری کرده ام که وقتی درب آنرا باز کردم دیدم دو طبقه دستگاه 250 را با هم موازی کرده ان که این دستگاه در زمستان وقتی دارم باهاش جوش میدهم جوشش میشکند ولی در تابستان نع؟؟؟ مشکل از کجای دستگاه یا چه قطعه ای از دستگاه میشود؟؟؟؟


جـواب :

با سلام

احتمالا دستگاه شما مشکلی ندارد و مشکل ازنحوه ی جوشکاری شماست درطبق استاندارد  زمستان ودماهای زیر صفر شما مجاز به جوشکاری نیستید مگر با پیشگرم کردن قطعات .
1393/12/06 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسن

سوال :

باسلام.لطفامن رابرای خریدیک موتورجوش سبک وکم مصرف برق.برای مصرف خانگی باقیمت مناسب وازنوع برندعالی وباکیفیت.نیازدارم.لطفامرادرخریداین محصول خوب راهنمایی کنید.باتشکرفراوان.


جـواب :

با سلام

احتمالا منظور شما از موتور جوش دستگاه جوش می باشد واگر این طور است ما به شما دستگاه ARC 160IGBT شرکت ایران ولتاژ  را پیشنهاد می کنیم که در حدود 4 کیلوگرم وزن دارد و  الکترود تا قطر  3.2 را ذوب میکند . البته اگر کار سنگین تر دارید واز الکترود های قطر بالاتراستفاده می کنید می توانید از دستگاه ARC 200 MOSFET هم استفاده کنید . دستگاه های ایران ولتاژ 18 ماه گارانتی دارند و کابل انبر و اتصال وماسک نیز به همراه دستگاه می باشد. برای اطلاع از مشخصات دستگاه ها به قسمت محصولات مراجعه کنید وبرای اسلام قیمت و خرید با شماره های شرکت تماس بگیرید.
1393/12/06 : تاریخ جواب

سوال کننده : حمید

سوال :

سلام عذر میخوام مزاحمتون شدم میخوام ببینم از دستگاه جوش TITAN یا SOLSAR جنس خوبی هستند واینکه از این دو مدل با قیمت 700 تومان میتونم برای جوشکاری اسکلت منزل استفاده کنم


جـواب :

با سلام

برای جوش کاری اسکلت شما حداقل  نیاز به یک دستگاه 250 آمپر با کیفیت دارید. چرا که در بعضی از دستگاه ها مقدار جریانی که روی دستگاه می نویسند(مثلا 200 یا 250) حتی در وضعیت اتصال کوتاه خروجی هم جریان خروجی به این مقدار نمیرسد. البته دستگاه های جوشکاری اسکلت جریان های بالاتری دارند .
1393/12/06 : تاریخ جواب

سوال کننده : سجاد

سوال :

با سلام من اینورتر جوش دارم موقع زدن جوش میچسبه ایراد از کدام قسمت مدار میتونه باشه دستگاهmagmaweld ترکی است ممنون میشم


جـواب :

با سلام

به احتمال زیاد دستگاه شما همانند اکثر دستگاه های جوش سیستم  anti stick ندارد. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که الکترود به هیچ وجه به قطعه کار نچسبد . با این همه انتخاب جریان مناسب با الکترود جوش کاری و تکنیک مناسب جوشکاری می تواند باعث کاهش چسبیدن الکترود هنگام جوشکاری شود.
1393/12/05 : تاریخ جواب

سوال کننده : hamid seifpour

سوال :

باسلام میخواستم بدونم علت کم شدن دور فن در حین جوشکاری در موتور جوش صبا اینورتری200 چیست؟(البته زیاد محسوس نیست )ممنون


جـواب :

با سلام

فن های دستگاه ها معمولا یا 220AC هستند که برق شهر مستقیما به آن ها متصل می شود یا از ولتاژ تغذیه ای که خود دستگاه می سازد ومعمولا همان ولتاژ تغذیه ی فرمان است. اگر فن شما از تغذیه ی دستگاه تغذیه می شود شاید به سبب توان پایین تغذیه ی دستگاه و جریانی که برای قطع و وصل سویچ ها در هنگام جوش کاری کشیده می شود باشد . و اگر فن شما به برق شهر متصل است شاید به سبب اثرات هارمونیکی که دستگاه روی برق می گذارد باشد . اما مشکلی نیست که سبب نگرانی شما باشد.
1393/12/05 : تاریخ جواب

سوال کننده : قاسم

سوال :

طریقه استفاده از دستگاه 300 را کمی تو ضیح دهید در صورت امکان


جـواب :

با سلام

تفاوت زیادی در  استفاده ی دستگاه های ترانسی و اینورتری وجود ندارد. در دستگاه های اینورتری از آن جا خروجی یکسو شده سوکت های خروجی پلاریته (مثبت ومنفی)دارند که معمولا مثبت به اتصال و منفی به انبر وصل می شود . در مورد ولوم های دستگاه بیشتر ولوم کنترل جریان اهمیت دارد . در سوال های قبل در مورد رابطه ی جریان و ضخانت الکترود توضیح داده شده است ، ولوم ARC FORCE هم نفوذ جوش را تنظیم می کند که در صفحه ی نخصت سایت در مورد آن توضیح داده شده است. در قسمت چگونه جوشکاری کنیم اطلاعات مفیدی در زمینه جوشکاری وجود دارد، می توانید از این قسمت می توانید استفاده کنید .
1393/12/05 : تاریخ جواب

سوال کننده : حمید

سوال :

سلام،برای لوله کشی گاز خونه چه موتورجوشی را پیشنهاد میکنید اگه ممکنه آمپر و نوع موتورجوشو معرفی کنید


جـواب :

با سلام

ما به شما دستگاه ARC 200 MOSFET  و ARC 250 MOSFET  شرکت ایران ولتاژ را پیشنهاد می کنیم . دستگاه 200 قابلیت جوشکاری تا الکترود 4 را دارد و دستگاه 250 تا الکترود 5 را ذوب می کند . هر دو دستگاه 18 ماه گارانتی دارند و مجموع 6 متر کابل انبر و اتصال و یک ماسک جوش همراه دستگاه ها می باشد. برای اطلاع از مشخصات دستگاه ها به قسمت محصولات مراجعه کنید و برای استعلام قیمت دستگاه ها با ما تماس بگیرید.
1393/12/05 : تاریخ جواب

سوال کننده : منافی

سوال :

با سلام.میخاستم بدونم برای جوش دادن 2 بوش الومینیومی از چه روشهای جوشکاری میشه استفاده کرد(روشی که از الکترود استفاده نشه)؟لطفا راهنمایی کنید.ممنون


جـواب :

با سلام

برای این کار می باید از یک دستگاه آرگون استفاده کنید که خروجی AC داشته باشد.
1393/12/04 : تاریخ جواب

سوال کننده : مرتضی

سوال :

سلام نظر شما در باره دستگاههایی که از لحاظ اندازه و حجم شبیه دستگاههای اینورتری هستند ولی از همان ترانسهای قدیمی استفاده میکنند چیه؟کارآیی دارند؟و اینکه میخواستم بدونم شما تو استان گلستان نماییندگی دارید؟


جـواب :

با سلام

دستگاه های ترانسی معممولی شاید ظاهرا ابعاد کوچکی داشته باشند اما از نظر وزنی به مراتب سنگین تر از دستگاه های اینورتری هستند البته از نظر قیمتی شاید ارزان تر باشند . خروجی اینورتر ها DC می باشد (مانند رکتِفایر) و کنترل جریان مناسب دارند. اما خروجی ترانس معمولی AC می باشد و جریان های پله ای دارد. (البته این تفاوت ها در جوش کاری های کوچک شاید چندان اهمیت نداشته باشد).حال این تصمیم با شماست که ترانس معمولی بگیرید یا اینورتر. البته بهترین کار این است که با هر دو نوع جوشکاری کنید و سپس تصمیم بگیرید.
1393/12/02 : تاریخ جواب

سوال کننده : صادق بصیری

سوال :

با سلاممن یک دستگاه چوش ابنورتوری وبک موتر برق3/5 کیلو وات ژاپنی دارم میخواهم بدانم تا چه امپری میشود استفاده کرد


جـواب :

با سلام

حدود 100 آمپر یا کمی بیشتر را می توانید داشته باشید یعنی  می توانید الکترود 2.5 را ذوب کنید .توجه کنید که جریان دستگاه را زیاد بالا نبرید که باعث سوختن زنراتور شما می شود.
1393/12/02 : تاریخ جواب

سوال کننده : جمشید

سوال :

سلام آیا دستگاههای فروشی شمارو میشه به یه مبدل برق 2500 وات اتومبیل که برق ماشین رو به 220ولت تبدیل میکنه وصل و استفاده کرد.؟یعنی برقش رو از دستگاه مبدل تامین بکنیم.


جـواب :

با سلام

این کار شاید خیلی درست نباشد . با توجه  به این  که توان خروجی شما 2500 وات است  . اگر دستگاه جوش را به این مبدل متصل کنید جریان خروجی شما حتما باید روی کمتر از 100 آمپر تنظیم شده باشد . چرا که  ممکن است باعث سوختن دستگاه  شما شود. البته با کم کردن جریان باز هم ممکن است باعث سوختن مبدل شما شود . بهتر است این کار را نکنید.
1393/12/02 : تاریخ جواب

سوال کننده : مجید

سوال :

با سلام لطفا تفاوت دستگاه راکتی فایر و اینورتور را بیشتر توضیح بدید با تشکر


جـواب :

با سلام
در دستگاه های رکتی فایر ابتدا یک ترانس کاهنده که در فرکانس برق شهر کار میکند سطح ولتاژ را کاهش داده (که در عوض جریان بیبشتری می توانیم در خروجی داشته باشیم) سپس خروجی این ترانس که ماهیت متناوب دارد (یعنی همانند ورودی برق شهر AC است ) از یکسو کننده های دیودی و تریستوری عبور می کند و به طور تقریبی یکسو می شود در نهایت در دستگاه از فیلتر های سلفی استفاده می کنند که خروجی جریان دستگاه صاف و یکنواخت گردد. لازم به ذکر است که تریستور همانند دیود یکسو کننده  است با این تفاوت که قابلیت کنترل دارد که می تواند خاموش باشد (یعنی کلید قطع) یا این که همانند دیود در بازه ی زمانی قابل کنترل روشن باشد. به این ترتیب با کنترل مناسب تریستور های دستگاه جریان خروجی دستگاه  را کنترل کرد.

اما در دستگاه های اینورتری ابتدا ورودی برق شهر DC می شود . این عمل توسط پل های دیودی دستگاه انجام می شود سپس این ولتاژ  DC  توسط کلید های قدرت (MOSFET یا IGBT) به یک ولتاژ AC فرکانس بالا تبدیل می شود که به سبب فرکانس بالا برای اتقال توان و کاهش سطح ولتاژ نیاز به ترانس های بزرگ نیست و ترانس های کوچک فریتی هم می توانند این کار را انجام دهند. سپس خروجی ترانس یا ترانس های دستگاه دوباره توسط چند  دیود یکسو می شوند ودر نهایت از یک فیلتر سلفی عبور می کنند تا جریان خروجی صاف شود.

در نتیجه دستگاه های رکتی فایر و اینورتر ها هر دو خروجی های DC یکسو دارند و جوش های آن ها شبیه یکدیگر است.
1393/12/02 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهدی ثانوی

سوال :

با سلام و تشکر از شما استاد من یک اینورتر مدل BX1_200Aخریدم میخواستم بدونم کارایی این تا چه اندازست وکدام الکترودها را ذوب میکند و مقدار امپر برای هر الکترود و جنس و ضخامت اهن تا چه اندازه باشد وایا نقاط منفی مثبت فرقی در جوشکاری دارد


جـواب :

با سلام
به طور کلی دستگاه 200A اگر کیفیت مطلوبی داشته باشد تا الکترودقطر 4 را به راحتی ذوب می کند البته باز هم تاکید می کنم که کیفیت دستگاه اهمیت بالایی دارد . جریان مورد نیاز هم به طور میانگین 40 تا 50 آمپر به ازای هرمیلیمتر افزایش قطر الکترود می باشد. در مورد پلاریته (مثبت و منفی)می توانید به قسمت چگونه جوشکاری کنیم مراجعه کنید.
1393/12/02 : تاریخ جواب

سوال کننده : ابراهیمی

سوال :

با سلام سوال من در خصوص مقاومت کششی جوش و مقایسه مقاومت جوش با دستگاه رکتیفایر و دستگاه co2 چگونه است و در صورت امکان در مورد مقاومت الکترودها مثل 7018,6013 با الکترود ارگون و co2


جـواب :

با سلام

در قسمت چگونه جوشکاری کنیم درباره انواع الکترود ها و خواص آن ها توضیحاتی داده شده است. می توانید به این بخش مراجعه کنید.
1393/11/29 : تاریخ جواب

سوال کننده : دانا

سوال :

سلام من یه موتور جوش میخوام بخرم که برای جوش دادن اجسام ظریف کاربرد داشته باشه و همچنین قابلیت جوشکاری در حد درب و پنجره و اجسام بزرگتر را داشته باشه و بااستفاده از برق منزل بتونم کارکنم لطفاراهنماییم فرمایید چه مدلی را خریداری کنم


جـواب :

با سلام

ما به شما دستگاه جوش TIG200 MOSFET را پیشنهاد می کنیم که هم قابلیت جوش آرگون را دارد و هم قابلیت جوش الکترود . این دستگاه 18 ماه گارانتی دارد ومجموع 6 متر کابل انبر و اتصال و ماسک جوشکاری و 3 متر تورچ آرگون همراه دستگاه  می باشد . اطلاعات این دستگاه  را می توانید در بخش محصولات سایت مطالعه کنید .
1393/11/28 : تاریخ جواب

سوال کننده : مسعود

سوال :

با درود و سپاس دستگاه اینورتر 250 آمپری خریداری کرده ام . در صورت امکان بفرمائید حد اکثر طول کابل قابل استفاده برای این دستگاه چه اندازه و چه نوعی است.


جـواب :

سلام

در مورد طول کابل محدودیتی وجود ندارد فقط باید توجه داشته باشید که اگر طول کابل خیلی زیاد شود (بیش از 10 متر) باید قطر کابل هم زیاد شود تا اثر مقاومت سیم تاثیری روی جوش نگذارد.16mm2 قطر کابل مناسب برای دستگاه های 200 است که البته برای دستگاه های 250 هم مورد استفاده قرار می گیرد البته در صورتی که  طول کابل خیلی زیاد نباشد.اگر طول کابل شما بیش از 10 متر است و اکثرا از ماکزیمم توان دستگاه استفاده میکنید بهتر است که از کابل 25mm2 استفاده کنید.
1393/11/28 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسین

سوال :

با سلام ، من مدتی است قصد خرید یک دستگاه اینورتر برای مصرف خانگی دارم ، اما هر فروشنده ای یک چیز میگه و مرا سردرگم کردن مثلاً میگن دستگاه اینورتر ها موجود در بازار چینی هستند و خروجی واقعی ندارند اگر دستگاه 200 امپر 150 خروجی میدهد یا مثلاً دستگاههای اینورتر چینی دارای 6 ترانزیستور هستند ولی اگر سفارش بدی خودمان دستگاه جمع کنیم 12 ترانزیستور با خروجی واقعی و خازنهای ژاپنی میسازیم لطفاً مرا راهنمایی کنید .


جـواب :

با سلام

دستگاه های اینورتر از چند برد اصلی تشکیل شده اند که به یکدیگر متصل می شوند و سیستم اینورتر را به وجود می آورند . اکثر دستگاه هایی که در بازار وجود دارند  برد های اصلی آن ها چینی است اما این به این معنا نیست که دستگاه کیفیت قابل قبولی نخواهد دشت . این بردها کیفیت های متفاوتی دارند همچنین سوییچ های داخلی آن ها(که MOSFET یا IGBT هستند) نیز متفاوت است برای مثال شرکت ایران ولتاژ در دستگاه های 200 و 250 از MOSFET FUJI استفاده میکند که یک برند زاپنی است . در مورد تعداد ماسفت ها هم تفاوت بین شرکت ها وجود دارد اما نکات تخصصی در این زمینه وجود دارد یعنی فقط تعداد ملاک نیست بلکه نوع سوئیچ مورد استفاده هم اهمیت دارد .

با همه این تفاسیر ما به شما دستگاه ARC 200 MOSFET را پیشنهاد میکنیم که از 12 عدد MOSFET FUJI استفاده میکند. 18 ماه گارانتی دارد . اطلات این دستگاه را میتوانید در بخش محصئلات مشاهده کنید یا با تلفن های شرکت تماس بگیرید .
1393/11/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : کاوه

سوال :

با سلام میخواستم راهنماییم کنید کار من جوش آهن البته کار تزینات باید جوش ظریف و تمیز باشه میشه لطف کنید بگید چه دستگاه خریداری کنم. با تشکر


جـواب :

سلام

پیشنهاد ما به شما دستگاه TIG 200 MOSFET ایران ولتاژ است که قابلیت جوش کاری آرگون را دارد و همچنین قابلیت جوشکاری با الکترود را هم داراست اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه را می توانید در قسمت محصولات سایت مشاهده کنید و یا با شرکت تماس بگیرید.
1393/11/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : محسن

سوال :

با سلام.معمولا حداکثرطول کابل مورد استفاده دردستگاه اینورتر250 چند متراست؟ ایا کابل اتصال هم باید به اندازه طول کابل انبور باشد؟ معمولا سایز کابل دستگاه با مشخصات بالا چند است؟


جـواب :

با سلام

در مورد طول کابل  معمولا محدودیتی وجود ندارد فقط باید توجه کنید که اگر طول کابل شما خیلی زیاد شود باید قطر آن هم زیاد شود . تا اثر مقاومت آن باعث تلفات و گرم شدن زیاد از حد کابل نشود. در مورد کابل انبر و اتصال نیز  لزومی ندارد که  هر دو  به یک اندازه باشند. سایز معمول برای دستگاه های 200 و 250  کابل 16mm است. البته از 8mm می توان در فواصل کوتاه و جریان های پایین استفاده کرد. از 16mm بالاتر هم که مشکلی وجود ندارد.
1393/11/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : بهرام

سوال :

سلام ترانس با مارک برتر دارم.چراغ زدش که علامت دماسنج داره روشن شده وجوش نمیده .برای تعمیر کجا بفرستم متشکرم


جـواب :

با سلام

شما می توانید دستگاه خود را به آدرس شرکت (که در بخش ارتباط با ما وجود دارد) ارسال فرمایید تا متخصصین ما دستگاه شما را بررسی کنند.
1393/11/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : یعقوب

سوال :

سلام جدیدا دستگاه های مبدل برق 12 ولت به 220 ولت تو بازار اومده و در بعضی از نمونه ها توانایی روشن کردن سنگ فرز و حتی برش تیر اهن که فیلمش هم در سایت اپارات نیز امده هست میخواستم بدونم ایا میشه با این مبدل های برق جوشکاری هم کرد؟


جـواب :

با سلام

این مبدال ها در حقیقت انواعی از اینورتر هستند که ولتاژ DC( ثابت)  را به  ولتاژ AC (متناوب) تبدیل می کند همچنین سطح ولتاژ را بالا می برند اما باید توجه داشت که این دستگاه ها توان تولید نمی کنند، یعنی اگر ولتاژ را افزایش میدهند در عوض جریان کاهش می یابد تا توان ثابت باقی بماند .  این دستگاه ها درتوان های مختلف وجود دارند. که هر چه توان خروجی آن ها بیشتر باشد ابعاد بزرگترمی شود و قیمتشان هم بالاتر می رود. اگر قرار باشد که از این دستگاه ها برای راه اندازی اینورتر جوش استفاده کنید اگر بخواهید برای مثال تا 100 آمپر جریان در خروجی دستگاه جوش داشته باشید به اینورتری در حدود 3000 وات  نیاز دارید.
1393/11/21 : تاریخ جواب

سوال کننده : مصطفی

سوال :

سلام خسته نباشید من یه اینورتر 250 دارم که بعضی اوقات خودبه خود خاموش میشه مشکل چیه راهنمایی کنید لطفا. ممنون


جـواب :

سلام

در قدم اول بهترین کار این است که دستگاه را نزد متخصص ببرید . ممکن است در قسمت تغذیه DC دچار مشکل شده باشد. البته اگر کلید خاموش و روشن دستگاه خراب نشده باشد. باز هم تکرار میکنم دستگاه را نزد متخصص ببرید.
1393/11/21 : تاریخ جواب

سوال کننده : منصوری

سوال :

سلام میخواستم در مورد ولوم های دستگاه جوش توضیح دهید که با چه مقدار جوشکاری کنم و ولوم دوم بیانگر چه چیزی است - یک چراغ در صفحه آن در مورد این هم یک توضیح کوتاهی بدهید با تشکر فراوان


جـواب :

سلام

دستگاه های جوش معمولا تک ولوم و دو ولوم هستند .در دستگاه های دو ولوم یکی از ولوم ها نقش کنترل جریان خروجی و دیگری نقش تنظیم  نفوذ قوس را بر عهده دارد که البته درعمده دستگاه های بازار کمتر از 5 درصد اثر دارد.

LED قرمز یا زرد رنگ روی دستگاه نشان دهنده ی خطا در دستگاه است که در حالت عادی باید خاموش باشد. و اگر روشن شود باید دستگاه را نزد متخصص ببرید.
1393/11/21 : تاریخ جواب

سوال کننده : sude

سوال :

با سلام . این درسته که هر چه ولتاژ بی باری بیشتر باشه ، کیفیت دستگاه بالاتر است ؟ لطفا توضیح بدین . با تشکر


جـواب :

سلام

خیر ولتاژ بی باری دستگاه به عوامل مختلفی مربوط است وصرف بالا بودن آن نشانه ی کیفیت دستگاه نیست؛
1393/11/28 : تاریخ جواب

سوال کننده : مرتضی

سوال :

سلام تشکر از شما میخواستم بدونم میشه بااینورتر 300اسکلت زد کیفیت جوش در حد دینام هست


جـواب :

سلام

الکترودی که برای جوش اسکلت استفاده می شود الکترود 4 و 5 است که حتی با دستگاه 250 هم میتوانید این الکترود ها را جوش بدهید. اما در بحث نظارتی معمولا جریان های بالای 400آمپر مورد تایید است .
خروجی دینام و اینورتر هر دو شبیه است یعنی DC است.
1393/11/21 : تاریخ جواب

سوال کننده : رامین

سوال :

موتور جوشdc500آمپردارم که خروجی آن نوسان داردوقابلیت جوشکاری ندارد،در مدارacان ازخازن استفاده شده است،مشکل نوسان چیست،موتورجوش لینکلن SAE500


جـواب :

سلام

عذر خواهی می کنم از اشتباه به وجود آمده، احتمالا تحریک ژنراتور شما دچار مشکل شده است دستگاه را نزد متخصص ببرید.
1393/11/21 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

سلام خسته نباشد ما موتور جوش داریم حالا میخواستم جریان خورجیش رو تبدیل به برق 220 کنم و دیگه موتور برق نخریم حالا چطور میشه با تشکر


جـواب :

سلام

باید سیم پیچی داخل دستگاه را عوض کنید که البته کار ساده ای نیست.
1393/11/21 : تاریخ جواب

سوال کننده : sude

سوال :

با سلام ، طبق فرمایشات شما تمامی دستگاه های جوش الکترود (MMA) با اضافه کردن تورچ با شیر اکسترنال قابلیت جوش آرگون را دارند . پس یعنی حتی اون دستگاه هایی که سلکتور دوحالته روی دستگاه برای انتخاب حالت TIG یا MMA را ندارند هم قابلیت جوش آرگون را دارند . پس اون سلکتوره برای چیه وقتی همه دستگاه ها فقط با یه تورچ می تونن جوش آرگون هم داشته باشن ؟ و اینکه طراحی داخلی این دستگاه ها با مدل هایی که فقط MMA هستند فرق داره یا شبیه هم هستن ؟ با تشکر . لطفا کمی سریعتر به سوالات پاسخ بدین


جـواب :

سلام

به طور کلی در دستگاه آرگون که از تکنولوژی HF استفاده میکند به هنگام ایجاد قوس و در لحظات ابتدای کار یک ولتاژ بالا با فرکانس بالا به وسیله ی یک ترانس خاص در خروجی القا می شود که این امر موجب ایجاد قوس بدون تماس نوک تورچ با قطعه کار می شود همچنین در بعضی از دستگاه های آرگون از تکنولوژی پالس DC استفاده می شود که این هم باعث کاهش پاشش و کیفیت بالاتر جوش می شود. در دستگاه جوش آرگون قطع و وصل گاز توسط شیر برقی داخل دستگاه انجام می شود که این ویژگی ها در دستگاه جوش الکترود نیست.طرح سوال جدید


لطفا سوال خود را مطرح و منتظر پاسخ آن از طرف مدیران سایت باشید:
نــام شـمـا:
ایمیل شما:

کد خواناتر
متن امنیتی را وارد نمایید