پرسش و پاسخ کاربران


1394/01/30 : تاریخ جواب

سوال کننده : مجید

سوال :

سلام مهندس جان من یک دستگاه جوشی میخاستم برای جوش دادن مفتول و جوشکاری خانگی چه دستگاهی رو بهم پیشنهاو میکنید؟


جـواب :

با سلام

جنس مفتول و ضخامت آن مشخص کننده ی نوع جوشکاری شماست . معمولا برای جوش کاری قطعات کوچک و حساس ازجوش آرگون استفاده می شود. اگر مفتول شما از جنس فولاد استیل  یا برنج است می توانید از دستگاه جوش TIG200 شرکت ایران ولتاژ استفاده کنید که قابلیت جوش آرگون و جوش الکترود را دارد. البته باید توجه داشته باشید که جوش آرگون شرایط خاص خود را دارد و حتما قبل از خرید دستگاه با یک جوشکار آرگون مشورت کنید.
1394/01/29 : تاریخ جواب

سوال کننده : امیر مقدسی

سوال :

با سلام و خسته نباشید من در مغازه جوشکاری برای جوشکاری با سیم جوش 3 و 4 یا برای جوشکاری با آمپر 180 الی 200 با برق تک فاز چه دستگاهی بخرم ممنون از لطف شما


جـواب :

با سلام

ما به شما دستگاه جوش اینورتری مدل ARC200Mosfet را پیشنهاد می کنیم که قابلیت جوش کاری با الکترود 3.2 و 4 را داراست . البته اگر از الترود 4 به صورت دائم کار استفاده می کنید دستگاه مدل ARC 250 Mosfet مناسب کار شما است. برای اطلاع از مشخصات دستگاه ها لطفا به قسمت محصولات مراجعه کنید یا با شماره های شرکت  (در قسمت تماس با ما ) تماس بگیرید هم چنین برای اطلاع از قیمت دستگاه ها لطفا تماس بگیرید.
1394/01/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : فرشاد

سوال :

سلام مهندس علت روشن شدن چراغ قرمز اینورتر چیست ؟


جـواب :

با سلام

این چراغ نشانگر وضعیت نامناسب دستگاه است که به دلایل مختلف ممکن است روشن شود و به محض روشن شدن خروجی دستگاه قطع می شود . از جمله دلایل روشن شدن این نشانگر سوختن سوئیچ ها ، افزایش دمای دستگاه و افزایش جریان دستگاه به صورت لحظه ای می باشد.
1394/01/18 : تاریخ جواب

سوال کننده : radvar

سوال :

آيا ميتوان از دستگاه جوش اينورتر براي جوشكاري اسكلت فلزي ساختمان استفاده كرد . مشخصات اين دستگاه چه باشد تا جوابگوي كار ما باشد؟


جـواب :

یا سلام

بله دستگاه های ARC315MOSFETو ARC400MOSFET مناسب هستند که البته هر دو 3فاز هستند. برای اطلاعات بیشتر به قسمت محصولات مراجعه کنید.
1394/01/18 : تاریخ جواب

سوال کننده : کمال

سوال :

باسلام می خواستم بپرسم دستگاه جوش که باکمترین ولتاژ برق کار میکنه چه دستگاه جوشه.


جـواب :

با سلام

دستگاه های جوش متعارف بازار معمولا یا تک فاز هستند یا 3 فاز چرا که مولد های برق به صورت تکفاز یا سه فاز تولید می کنند و سطح ولتاژ آن ها هم 220 ولت و380 ولت است. در ولتاژ های پایین تر مانند برق 12 ولت ماشین دستگاه خاصی وجود ندارد چرا که توان تولیدی آن ها پایین است.
1394/01/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : کمال

سوال :

باسلام خدمت استاد می خواستم بپرسم با اینورتر برق ۱۲به۲۲۰میتوانم جوش کاری کنم یانه اگه میشه ازچه اینورتر باید استفاده کنم تشکر


جـواب :

سلام

این امکان وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که توان مبدل اینورتری با توان دستگاه جوش اینورتری همخوانی داشته باشد برای مثال یک دستگاه جوش 200 آمپر در حدود 5000 وات توان نیاز دارد. اگر از اینورتر توان پایین تر استفاده شود نمی توانید از حد اکثر توان دستگاه جوش استفاده کنید. برای مثال اگر مبدل اینورتر شما 2500 وات باشد نهایتا از 100 آمپر جریان دستگاه می توانید بهره ببرید و اگر ولوم دستگاه را برای جریان بالاتر تنظیم کنید ممکن است باعث خرابی مبدل شود. علاوه بر این بهتر است که از دستگاه   Mosfet برای این منظور استفاده کنید. می توانید از دستگاه Arc200 mosfet و یک مبدل 5000وات یا بالاتر استفاده کنید.
1394/01/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : مسعود

سوال :

با سلام, میخواستم بدونم چرا بعضی از اینورتر ها با برق ژنراتور کار میکنند ولی بعضی مدلها رو توصیه میکنند که با برق ژنراتور استفاده نشه؟ سوال بعدی اینکه من دوساله که اینورتر گام الکتریک دارم و موقع خال جوش زدن بعد از اینکه انبر رو برمیدارم و دوباره میخوام خال بزنم دستگاه کار نمیکنه و باید رو کش سوخته الکترود رو پاک کنم تا اتصال برقرار بشه,این رو هم بگم با مارکهای مختلف امتحان کردم این مشکل رو داره و اینکه arc force روی دستگاههای گام الکتریک کارائی دارن یا فقط دکوری هستن؟ببخشید طولانی شد


جـواب :

با سلام

معمولا دستگاه های IGBT مناسب اتصال به ژنراتور نیستند چرا که حساسیت آن ها در مقابل نوسانات  زیاد است اما دستگاه های mosfet (البته نه هر دستگاه )حساسیت کمتری نسبت به نوسانات دارند وقابلیت اتصال به زنراتور را دارند . در مورد دستگاه شما هم برای این که اتصال برقرار شود باید مسیر عبور جریال که قطعه کار و مغز الکترود هستند تمیز باشد بنابر این شما با هر وسیله ای که جوشکاری کنید باید محل کار را تا حد امکان تمیز کنید. البته با چند ضربه زدن با نوک الکترود به قطعه کار قوس بر قرار می شود. در مورد ولوم Arc force باید گفت این ولوم نقش تنظیم نفوظ جوش را دارد اما اثر این ولوم در دستگاه های عرف بازار کمتر از در صد است.
1394/01/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : سید علی

سوال :

سلام بزرگوار  برای جوش کاری با موتور برق چینی آیکن ٢٩٠٠باخروجی ٢٢٠ ولتکه به گفته فروشنده ١٠٠لامپ را جواب میدهد آیا بادستگاه جوش اینورتر (نام شرکت حذف گردید) ٢٢٠ میتونم جوش کاری کنم ?پیشنهاد شما چیه؟ممنونم


جـواب :

با سلام

با توجه به این که موتور برق شما 2900 وات است باید توجه داشته باشید کهجریان دستگاه جوش شما حتما کمتر از 110 آمپر انتخاب شود. یعنی میتوانید با الکترود 2.5 جوشکاری کنید.
1394/01/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهدی

سوال :

سلام مهندس ببخشید دوباره پیام دادم. اونطور که من تو سایت های دیگه فهمیدم تکنولوژی igbt بهتر از تکنولوژیmosfet هستش تو بعضی برند ها شرکت های دیگه همشون از تکنولوژیigbt استفاده کردند . کدام تکنولوژی با عمر بیشتر و کارایی بالاتر دارد igbt یاmosfet مرسی از پاسگویی شما


جـواب :

با سلام

این که دستگاهی از تکنولوژی mofert استفده می کند یا IGBT معیار کافی برای مقایسه نیست چرا که کیفیت طراحی و ساخت بسیار مهم تر است . در دستگاه های IGBT به سبب تحمل جریان بالای IGBTها با استفاده از تعداد کمی IGBT دستگاه ساخته می شود اما در دستگاه های mosfet از آن جایی که تحمل جریان mosfet ها پایین تر است با افزایش تعداد mosfet ها و موازی کردن آن ها مشکل حل شده است. علاوه بر این افزایش تعداد به نحوی مزیت محسوب شده و حساسیت دستگاه نسبت به نوسانات کم می شودو علاوه براین فرکانس کار دستگاه های ماسفتی نیز بالاتر است. اما در مجموع  صرف IGBT و یا MOSFET بودن دلیل برتری نیست.
1394/01/15 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمودی

سوال :

سلام من یک موتور برق 3500 وات دارم. با کدام مدل دستگاه اینورتر شما میتوانم جوشکاری کنم. لطفا شماره فروشگاه را هم لطف کنید


جـواب :

با سلام

دستگاه  ARC 200 MOSFET گزینه ی مناسبی است البته باید توجه داشته باشید که خروجی دستگاه کمتر از 140 آمپر باشد . برای اطلاع از مشخصات دستگاه ها می توانید به قسمت محصولات مراجعه کنید یا با شماره های شرکت که در قسمت تماس با ما قابل مشاهده است مراجعه کنید.
1394/01/15 : تاریخ جواب

سوال کننده : علی

سوال :

با سلام دستگاه اینورتر جوش بعدازدوقیقه از وصل کلید روشن میشود(یعنی بطور آنی پس از وصل کلید روشن نمیشود) علت چیست ؟ آیا قطعله ای معیوب است لطفا راهنمایی کنید


جـواب :

با سلام

احتمال دارد در قسمت پاور یا تغذیه سوئیچینگ مشکلی به وجود آمده باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد.
1394/01/15 : تاریخ جواب

سوال کننده : توسلی

سوال :

با سلام من یک موتور برق چینی sgh2800 elemax دارم و می خوام یک دستگاه جوش که با ان بتوانم الکترود 2.5 را بصورت غیر ممتد جوشکاری کنم برای ان تهیه کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر


جـواب :

با سلام

با توجه به این که توان دستگاه شما 2800 وات است باید توجه داشته باشید که از هر دستگاهی که استفاده میکنید جریان شما باید روی مقادیر کمتر از صد آمپرتنظیم شود تا موتور برق شما نسوزد . پیشنهاد ما به شما دستگاه جوش اینورتری ARC200MOSFET شرکت ایران ولتاژ است.
1394/01/15 : تاریخ جواب

سوال کننده : علیرضا

سوال :

سلام میخواستم بدونم تفاوت دستگاه جوش رکتیفایر و اینورتر چیه و برای کار با الکترود 4-5-6 7018 و پرتابل چه دستگاهی را پیشنهاد میکنید؟


جـواب :

با سلام

تفاوت دستگاه های Rectifier و Inverter در تکنولوژی ساخت آن ها است. Rectifier در حقیقت همان ترانس جوش معمولی است که در خروجی آن تغییراتی به وجود آمده و خروجی دستگاه  یکسوشده است اما دستگاه های اینورتری از تکنولوژی سوئیچینگ فرکانس بالا استفاده می کنند که باعث کاهش چشمگیر ابعاد و وزن دستگاه شده است البته خروجی دستگاه همانند Rectifier یکسو شده است.برای کار با الکترود 5 و 6 دستگاه جوش اینرتری ARC315 و یا ARC400 شرکت ایران ولتاژ میتواند مناسب کار شما باشد . که هر دو مدل 3 فاز هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به قسمت محصولات مراجعه کنید یا با تلفن های شرکت تماس بگیرید.
1394/01/15 : تاریخ جواب

سوال کننده : علی

سوال :

سلام ببخشید دستگاههای انیورتری که دو ولوم دارند یک ولمش مربوط به آمپره و دیگریش چطور؟ مثلا اگه آمپر روی صد باشه اون یکی ولوم باید روی چند باشه؟ فروشنده می گفت این یکی ولوم برای اینه که الکترود به قطعه نچسبه؟ ممنون میشم پاسخ بدین


جـواب :

با سلام

ولوم دوم معمولا برای تنظیم ARC Force است که میزان نفوذ جوش را تنظیم می کند. البته  اثر این ولوم در اکثر دستگاه ها کمتر از 5 درصد است. در قسمت سوالات برگزیده در مورد این ولوم توضیحاتی داده شده است.
1394/01/15 : تاریخ جواب

سوال کننده : هادی

سوال :

سلام خسته نباشید . جدیدا یه ترانس جوش اينورتر خریدم برای مصرف خانگی وقتی به برق میزنمش فیوز خونه میپره . بردمش پارکینگ خونه که فیوزش 32آمپره اولین بار فیوزو پروند دومین بار درست شد سومین بار فیوز پروند ... پراغ oc ام خاموشه . لطفا یه راهنمایی کنید که مشکلش چی میتونه باشه . مرسی


جـواب :

با سلام

آیا هنگامی که دستگاه روشن می شود و فیوز هم قطع نمی شود مشکلی در عملکرد دستگاه وجود دارد یا نه اگر مشکلی در عملکرد دستگاه وجود ندارد ممکن است در قسمت پاور یا تغذیه ی دستگاه مشکلی به وجود آمده باشد.
1394/01/15 : تاریخ جواب

سوال کننده : کارن

سوال :

سلام. امکان مقایسه دستگاههای جوش رو فراهم کنید تا راحتتر بشه انتخاب کرد.. نسبت به مدلهای خارجی قیمت مدلهای ایرانی بالاست شما راهنمایی کنید که من خارجی نخرم ایرانی بخرم. ممنون


جـواب :

با سلام

به طور کلی می توان گفت اکثر  دستگاه های موجود در بازار چینی هستند حال عده ای با برند های ایرانی  و عده ای با برند های خارجی کار می کنند. قضاوت در مورد سایر برند ها بدون اطلاع از کیفیت ساخت آن ها کار درستی نیست. اما در مورد دستگاه های شرکت ایران ولتاژ می توان گفت که از نظر کیفیت قابل رقابت با سایر برند های مطرح داخلی و خارجی است و از نظر قیمت نیز قیمت مناسبی دارند.
1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

با سلام دستگاه جوشی خراب شده جوش نمیده و چراغ o.c هم روشنه میخواستم بدونم مشکل از چی هست ممنون


جـواب :

با سلام نشانگر OC به منظور نشان دادن خطا در عملکرد دستگاه بر روی دستگاه تعبیه شده است و به دلایل مختلف ممکن است این نشانگر روشن شود وبلافاصله پس از روشن شدن آن دستگاه به طور اتوماتیک قطع میشود تا از خسارت بیشتر دستگاه جلوگیری شود.
1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : بهمن

سوال :

با سلام.میخواستم فرق بین رکتیفایر و ترانس جوش رو بدونم.در ضمن تعریفی از دستگاه اینورتر-رکتیفایر-دیزل جوش و ترانس رو میخواستم.با تشکر


جـواب :

با سلام در مورد ترانس جوش و رکتیفایر باید گفت که رکتیفایر همان ترانس است که در خروجی آن از یکسو کننده استفاده می شود. دیزل ژنراتور هم یک ژنراتور است که به سبب توان بالایی که دارد برای جوشکاری اسکلت ها استفاده می شود. در مورد دستگاه های جوش اینورتر باید گفت که این دستگاه ها هم از ترانس استفاده می کنند اما به سبب سوئیچینگ با فرکانس بالا ابعاد ترانس ها بسیار کوچک شده است همچنین خروجی این دستگاه ها به سبب وجود سیستم فیدبک توسط ولوم به راحتی کنترل می شود.
1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : امير

سوال :

با سلام و تشکر از سايت خوب تان مي خواستم يک دستگاه جوش اينوريتر جهت انجام تاسيسات ساختماني ،لوله کشي گاز واجراي اسکلت فلزي بخرم دستگاه چند آمپر و کدام مارک بخرم که هم کيفيت و هم کارايي مناسب داشته باشد و هم خدمات پس از فروش


جـواب :

با سلام

با توجه به کاربرد شما پیشنهاد ما دستگاه اینورتر جوش مدل ARC250MOSFET شرکت ایران ولتاژ است که قابلیت جوشکاری با الکترود های تا قطر 5 را دارد البته این دستگاه مخصوص جوشکاری اسکلت نیست اما به صورت محدود و مقطعی می توانید از این دستگاه استفاده کنید اما مزیت این دستگاه تکفاز بودن ان است. البته دستگاه مدل arc 315 هم میتوانید استفاده کنید اما این دستگاه 3 فاز است. تمامی دستگاه های شرکت مدت 18 ماه گارانتی دارند و 10سال خدمات پس لز فروش.
1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : احسان

سوال :

با سلام و خسته نباشید ایا امکان جوشکاری بر روی پرفیل های آلومینیمی با اینورتر معمولی هست


جـواب :

برای جوش آلومینیم معمولا از دستگاه TIG AC استفاده می کنند. البته باالکترود آلومینیم هم میتوانید این کار را انجام دهید. اما اگر ضخامت قطعه خیلی کم باشد ممکن است کیفیت جوش خوبی نداشته باشید. یعنی با استفاده از اینورتر هم میتوانید این کار را انجام دهید و باید الکترود را به قطب منفی متصل کنید.
1393/12/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهرداد

سوال :

با عرض سلام و خسته نباشید من قصد خرید یک دستگاه جوش خانگی را دارم که در پاسخ سوال کنندگان قبلی، دستگاه جوش ARC 160 یا ARC 200را پیشنهاد داده اید . با توجه به اینکه بنده نیاز به خرید موتور برق نیز دارم خواستم بدونم این مدل ها با موتور رق هم کار می کند یا خیر؟ و شما چه موتور برقی را پیشنهاد می دهید؟


جـواب :

با سلام

اگر قرار است که دستگاه به موتور برق وصل شود دستگاه ARC200Mosfet را انتخاب کنید. در مورد موتور برق هم بهتر است موتور برق در حدود 5 کیلووات و بالاتر انتخاب کنید.
1393/12/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : موسوی

سوال :

باسلام امکان نصب مدار رکتیفایر بر روی ترانس جوش معمولی هست.? اگر امکانش هست مدارش چگونه میباشد


جـواب :

با سلام

بله این امکان وجود دارد اما باید توسط متخصص انجام شود.
1393/12/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : mohammad reza

سوال :

سلام . من یک دستگاه جوش 250 آمپر (نام شرکت حذف گردید) دارم بعضی مواقع که کار میکنم چراغ قرمز رنگ o.c روشن میشودودستگاه دیگر کار نمیکند علت آن را اگر توضیح دهید ممنون میشوم. باسپاس


جـواب :

با سلام

در دستگاه های اینورتر از سیستم کنترل ماکزیمم جریان استفاده می شود که سبب می شود که اگر به هر دلیل (مثلا سوختن یکی از سوئیچ ها) دستگاه جریان زیادی بکشد دستگاه به طور اتوماتیک قطع شود واز خرابی بیشتر دستگاه جلوگیری شود. اما در بعضی از دستگاه ها این سیستم حساس تر است و ممکن است در حین جوشکاری نشانگر o.c شود و دستگاه قطع شود . برای رفع این مشکل دستگاه را نزد متخصص ببرید. البته اگر جریان دستگاه را اندکی پایین تر از ماکزیمم جریان تنظیم کنید احتمالا دیگر به این مشکل برنمی خورید. در هر صورت بهترین کار بررسی دستگاه توسط متخصص است.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : ب.ک

سوال :

با سلام میخواستم ببینم یک دستگاه جوش تکفاز و یک دستگاه جوش سه فاز دقیقا جه مقدار امپر میکشه که در فاصله های طولانی بتونم سطح مقطع سیم تغذیه سه فاز یا تک فاز رو براش مناسب انتخاب کنم چون روی رکتی فایر تکفاز نوشته جریان ماکزیمم ثانویه در60 درصد کاری 315 امپر و در 100 درصد کاری 244 امپر که یکم متعجب کنده است، همچنین در همین رکتی فایر جریان ورودی ماکزیمم 59 امپر و جریان موثر را 42 امپر منظورکرده با تشکر


جـواب :

با سلام

منظور از duty cycle (درصد کاری) نسبت زمان جوشکاری به کل زمان روشن بودن دستگاه و این نسبت در جریان های مختلف متفاوت است و هرچه جریان بالاتر برود و به ماکزیمم جریان دستگاه نزدیک تر شود duty cycle دستگاه پایین تر می رود. و duty cycle که روی دستگاه ها نوشته می شود به ازای ماکزیمم جریان دستگاه است یعنی duty cycle دستگاه شما 60 درصد است. در مورد جریان موثر و جریان ماکزیمم هم مقدار موثر تعریف خاصی از مقدار  ماکزیمم است که برای موج متناوب  سینوسی برق شهر  مقدار رادیکال 2 (حدود 1.4) ضربدر مقدار موثر بربر مقدار ماکزیمم می شود. برای مثال وقتی میگوییم برق شهر 220 ولت است منظور این است که  مقدار موثر آن 220 ولت است ومقدار ماکزیمم آن 308 ولت است. برای این که بدانید که چه قطر سیمی باید انتخاب کنید بهتر است از جداول خاصی که برای این منظور استفاده میشود استفاده کنید . معمولا این جداول بر حسب مقدار موثر هستند.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : ali

سوال :

باسلام یک دستگاه جوش مارک (نام شرکت حذف گردید) مدل arc300دارم سیمهای اتصال (مثبت ومنفی)ان کوتاه میباشد مشخصات سیمهای ان ١در١٨ اگر اشتباه نکنم میباشد اگر خواستم طول این سیمها رو بلند تر کنم تا چه اندازه میتوانم طول سیم را بلندتر کنم در صورتیکه به دستگاه هم اسیبی وارد نشود با تشکر


جـواب :

با سلام

شما می توانید از کابل های به قطر 35mm2 برای مجموع طول20 متر استفاده کنید . البته این مقدار استاندارد برای حد اکثر افت ولتاژ 4 ولت است برای اطلاع بیشتر از استاندارد های طول کابل و قطر کابل می توانید به در اینترنت جستجو کنید.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد رضا

سوال :

سلام ایاباموتورجوش 200 امپراینورتر (نام شرکت حذف گردید)میتوان استیل والومنیوم و چدن ومس جوش داد؟


جـواب :

با سلام

برای جوشکاری جوشکاری مس واستیل از دستگاه TIG DC استفاده می شود که برای جوشکاری آرگون استفاده می شوند. برای جوشکاری آلومینیم هم از دستگاه TIG AC استفاده می شود . دستگاه TIG AC/DC هم هر دو کار را انجام می دهد. این گونه دستگاه ها تورچ مخصوص دارند و معمولا دارای سیستم HF استفاده می شود که بدون اتصال نوک تورچ قوس برقرار می شود . البته با دستگاه جوش الکترود هم با استفاده از تورچ و گاز مخصوص جوش آرگون می توان جوشکاری کرد اما کیفیت و راحتی جوش با دستگاه TIG را ندارد. همچنین  برای جوشکاری آلومینیم و چدن  و استیل از الکترودهای خاص هم می توانید استفاده کنید اما کیفیت جوشکاری TIG را نخواهد داشت.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : امیر

سوال :

با سلام میخواستم بدونم ویژگی یک ترانس جوش خوب برای استفاده شخصی چیست ؟چه مدلی برای استفاده در خانه مناسب است؟با تشکر


جـواب :

با سلام

همان گونه که در سوالات قبل پاسخ داده شد هر مدل  دستگاه متناسب با کاربرد آن باید استفاده شود . در مصارف خانگی و سبک که  دائما  از دستگاه استفاده نمی کنید دستگاه ARC160IGBT توصیه می شود که الکترود2.5 و3.2 را به راحتی ذوب میکند.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : سید مهدی موسوی

سوال :

سلام من دستگاه جوش 200 آمپر میخام ولی دستگاه های اینورتر قیمت های بالایی دارند به نظر شما ترانس چطور هستش شرکت شما دستگاه جوش ترانس 200 آمپر هم میفروشد به قیمتش چقدر هستش . برای کارهای طولانی مدت بالای 3 ساعت جوشکاری پیوسته و مداوم دستگاه جوش رکتیفایر فکر کنم زیاد خوب نباشه ترانس بهتر باشه منتظر جواب میمونم


جـواب :

با سلام

در مورد قیمت ، دستگاه های ترانسی قیمت های پایین تری نسبت به دستگاه های اینورتری دارند اما واضح است که کیفیت و راحتی جوشکاری با اینورتر را ندارند. در مورد کارایی دستگاه اینورتر هم باید گفت که دستگاه های اینورتری برای کاربرد های مختلف و توان های مختلف تولید می شوند برای مثال دستگاه ARC250 شرکت ایران ولتاژ توان جوشکاری با الکترود 4 به صورت دائم کار را دارد و هیچ مشکلی در استفاده از دستگاه به صورت مداوم وجود ندارد. پس دستگاه باید متناسب با کاربرد انتخاب شود.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : علی غضنفری

سوال :

با سلام من یک موتور جوش میخواستم برای کارها ی تعمیراتی ساختمان که بتونه الکترود 3و4 رو ذوب کنه در ضمن سبک باشه که حمل ونقل آن راحت باشه و جنس خوب داشته باشه


جـواب :

با سلام

پیشنهاد ما به شما دستگاه ARC200MOSFETشرکت ایران ولتاز است. این دستگاه تا الکترود قطر 4 را به راحتی ذوب می کند. برای اطلاع از قیمت دستگاه و اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس بگیرید.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهران

سوال :

با سلام من اینورتر200(نام شرکت حذف گردید)دارم زمان جوش کاری خیلی داغ میکنه به حدی که دوشاخه برق اب میشه تمام اتصالات چک کردم همه محکم هستن ممنون میشم راهنمایی کنید


جـواب :

با سلام

ممکن است دوشاخه ی برق شما زنگ زده باشد که باعث گرم کردن دوشاخه می شود. یا این که سیم های درون کابل برق شما ضخامت کافی را ندارند.طرح سوال جدید


لطفا سوال خود را مطرح و منتظر پاسخ آن از طرف مدیران سایت باشید:
نــام شـمـا:
ایمیل شما:

کد خواناتر
متن امنیتی را وارد نمایید