پرسش و پاسخ کاربران


1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : اسماعیل

سوال :

سلام وقتی دستگاه جوش خروجی بین 55 تا 75 ولت دارد اما موقع جوش دادن چراغ ocروشن میشود ایراد از کجاست؟مدار تغذیه وترانس ها وهمچنین کلیه ماسفت ها و آی سی ها ورگلاتورها سالم هستند.


جـواب :

با سلام     

ممکن است مشکلاتی در قسمت فید بک که از مقاومت شنت دستگاه گرفته می شود باشد و یا حساسیت دستگاه در قسمتی که مربوط به ترانس CTاست بالا باشد.
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : سیدبابایی

سوال :

سلام یک ژنراتور7.5کیلواتی می تونه برق یک ترانس جوش رو تامیین کنه یانه؟


جـواب :

با سلام     

بله  شما به راحتی میوانید از دستگاه ARC250 ایران ولتاژ استفاده کنید.البته ورودی این دستگاه تک فاز است. دستگاه قابلیت جوش کاری الکترود تا قطر 5 را  دارد و به به همراه کابل انبر و اتصال و ماسک جوش تحویل شما می شود .در ضمن دستگاه 18 ماه گارانتی دارد. اگر ژنراتور شما خروجی 3 فاز دارد از دستگاه ARC315 استفاده کنید البته از نهایت توان دستگاه نمی توانید استفاده کنید.
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : mamad

سوال :

باسلام ودرودخدمت شما استادعزیز وتشکرازسایت خوبتون< واقعیتش من 3روزی هست یک دستگاه arc200 تهیه کردم همه چیزش هم خوبه ولی نمیدونم چرااحساس میکنم که پاس جوشهایی که میزنم زیادجالب نیست مثلا مذابه ای که تولیدمیشه جلوتراز الکترود میوفته همچنین شکل گرده جوش پس ازجوشکاری اصلا خوب نیست باینکه آمپرروتعقیرمیدم یعنی ازکمترین مقداردرحد50aتا100aالبته باپروفیل نبشی 2*2 باضخامت 2mmالکترود6013 2mm ,3mmروهم امتحان کردم ولی فایده نداشت قبلا یه ترانسacمعمولی داشتم ولی انصافا خط جوشای عالی میزداگه میشه راهنمایی کنید لطفا که آیاممکنه دستگاه معیوب باشه؟!


جـواب :

با سلام     

اگر دستگاه شما مشکل کیفیتی نداشته باشد می توان گفت تنها داشتن یک دستگاه خوب ضامن کیفیت جوش کاری نیست . مساله ای که در کیفیت جوش وجود دارد و مهم تر از دستگاه است هنر جوشکاری و استفاده از ابزار است . ترانس های جوش کاری خروجی AC دارند . اما  دستگاه های جوش اینورتری و رکتی فایر ها خروجی DC دارند جوش های صاف و یکدستی دارند و پاشش جوش کمتری دارند؛ به همین خاطر است که جوش کارهای ساختمانی از رکتی فایر برای جوشکاری استفاده می کنند. برای این که دستگاه خود را تست کنید می توانید با یک جوشکار مشورت کنید.
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : حبیب

سوال :

چه ابزاری وچگونه باید روی دستگاه جوش نصب کرد تا آمپر خروجی مشخص شود ؟


جـواب :

با سلام

با استفاده از آمپر متر کلمپ همانطوری که در چند سوال قبل توزیح داده شد در حین جوشکاری می توانید جریان خروجی را مشاهده کنید . فقط توجه داشته باشید که اگر دستگاه اینورتر یا رکتی فایراست نیاز به کلمپ DC دارید.
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : وحید

سوال :

باعرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم مشکل دستگاه جوشم اینه رله فرمان نمگیره کارم نمیکنه ولی وقتی اتصال کوتاه میکنی شروع به کار کردن میکنه میخواستم بدونم مشکل از کجاشه با تشکر ممنون.


جـواب :

با سلام

پاسخ قطعی به این سوال نیاز به بررسی دستگاه دارد. اما با توجه به نوشته ی شما احتمالا  مشکلی در تغذیه DC برد ها وجود دارد.
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : حمید

سوال :

سلام،تازه یه موتور جوش200Aخریدم موقع اتصال طول میکشه تا جرقه بزنه و اکثرا سیم جوشم میچسبه خواستم بدونم مشکلش چیه


جـواب :

با سلام

سوال شما ابهامات زیادی دارید اول اینکه آیا ترانس جوش معمولی دارید یا دستگاهتان اینورتر جوش است. فرض می کنیم  اینورتر جوش تهیه کرده اید.  

در مورد اینورتر با توجه به این که از چه الکترودی استفاده می کنید آمپر دستگاه را باید تغییر دهید . تقریبا به ازای هر 1mm افزایش قطر الکترود 40 آمپر باید به جریان کار افزوده شود. البته این با این فرض است که دستگاه شما سالم باشد و از نظر کیفیتی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد.
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : Majid

سوال :

با سلام ضمن عرض خستهه نباشید اگه میشه منو راهنمایی کنید برای جوشکاری پیچ و مهره های دکل (نمره 16، 18، 20 ، 22)و یا نبشی های آن با ضخامت حدودا" 4 یا 6 میل چه دستگاهی مناسبه؟ و همچنین توان مصرفی دستگاه مزبور چند کیلوواته؟ با سپاس


جـواب :

با سلام

اگر چنان چه از الکترود استفاده می کنید دستگاه ARC315A یا ARC400 استفاده کنید که مناسب جوشکاری های صنعتی است . دستگاه CO2 200A هم ممکن است جوابگوی کار شما یاشد که می تواند که تا فیلر 1.2 را ذوب می کند .
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسين

سوال :

چرا جوشكاري با قطب منفي جهت لوله فولادي براي خطوط انتقال گاز توصيه نميشه؟؟؟


جـواب :

با سلام

در جوشکاری با قطب مثبت (الکترود قطب مثبت و اتصال قطب منفی) بهنگام جوشکاری الکترون ها از سطح قطعه کار به سمت الکترود حرکت می کنند واین امر باعث افزایش جنبش مولکولی در سطح قطعه کار و استحکام جوش می شود اما در جوشکاری با قطب منفی (الکترود قطب منفی و اتصال قطب مثبت)جهت جریان الکترون ها به عکس است و در نتیجه استحکام جوش کمتر از جوشکاری با قطب مثبت است.
1393/09/17 : تاریخ جواب

سوال کننده : habib

سوال :

سلام من یک دستگاه جوش 200 آمپر طرح میلر دارم صفحه مدرجی که روی دستگاه جهت نشان دادن آمپر خروجی میباشد دقت لازم را نداشته و خیلی گویا نیست . حالا با توضیحات داده شده من چه وسیله ای از بازار تهیه کرده و چگونه روی دستگاه خود نصب کنم تا آمپر خروجی دستگاه با دقت هر چه تمامتر مشخص گردد قبلا" از راهنمایی همه عزیزان کمال تشکر را دارم


جـواب :

با سلام

برای این که بتوانید جریان خروجی دستگاه را اندازه گیری کنید با توجه به این که دستکاه شما خروجی AC دارد می توانید یک مولتی متر کلمپ روی خوجی دستگاه قرار دهید به این صورت که یکی از کابل های انبر یا اتصال را از داخل گیره ی مولتی متر عبور دهید و مولتی متر را در وضعیت آمپر متر AC قرار دهید . جریان را در هنگام جوشکاری مشاهده کنید . ترانس CT هم می تواند این کار را انجام دهد البته کار با ترانس CT مشکل تر است.
1393/09/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : يوسف

سوال :

با عرض سلام و خسته نباشيد من ميخوام يه ترانس جوش براي كارهاي تقريبا سبك بخرم ، بعد از كلي گشتن تو اينترنت فهميدم اينورتر خوبه ، حالا من چند تا سوال دارم . من نياز به جوشهاي صاف دارم ايا ترانسهاي اينورتر داراي خروجي dc هستن؟( براي در اوردن جوش صاف) . ايا اينورتر 200 امپر براي كارهاي تقريبا سبك ( مثلا ناوداني 10) جوابگو هست؟ شما چه مدلي را پيشنهاد ميكنيد؟ ( داراي عمر خوب) با سپاس فراوان از شما.


جـواب :

با سلام 

خروجی دستگاه های اینورتر شبیه به دستگاه رکتی فایر است یعنی هر دو دستگاه خروجی DC دارند. اگر به طور دائم از الکترود های 2.5 و 3.2 استفاده می کنید دستگاه ARC200 ایران ولتاژ جوابگوی کار شماست. البته این دستگاه الکترود 4 را هم به راحتی ذوب می کند اما برای کار کردن به صورت دائم  کار مناسب نیست. بنابراین  اگر از الکترود 4 به صرت دائم کار استفاده می کنید به دستگاه ARC 250 آمپر دارید نیاز دارید که تا الکترود 5 را به راحتی ذوب می کند و الکترود 4 را به صورت دائم کار ذوب می کند.
1393/09/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : ابوالفضل

سوال :

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز ضمن تشکر از راهنمایی های شما بزرگواران ، بنده در اسکلت ساختمان فلزی فعالیت دارم با توجه به اینکه کار اصلی ما جوشکاری در تیرآهن 14 و 16 و 18 و ورقهای 6 الی 12 میلیمتری و نبش کشی ساختمان هست و تقریبا" کار زیادی باید از موتور جوش بکشیم راهنمایی و پیشنهاد شما برای تهیه یک دستگاه مناسب این کار چیست ؟


جـواب :

با سلام

شما به دستگاهی نیاز دارید که جریان خروجی بالای 500 آمپرداشته باشد. متاسفانه ما از این گونه دستگاه ها موجود نداریم . این گونه دستگاه ها نمونه ی رکتی فایر و اینورتر دارند که البته اینورتر ها وزن بسیار پایین تری دارند.
1393/09/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : آرش نعمت زاده

سوال :

باسلام.استاد من پنچمین باره سوال میکنم اما جواب داده نمیشه لطفا منو راهنمایی کنید.من تعمیرگاه لوازم خانگی دارم اما درمورد جوشکاری سررشته ندارم.سوال.سوال بنده اینه :من ترانس جوشacباتوان250 آمپر هسته متحرک از دارم اگر در خروجی ترانسان از دیود استفاده کنم تبدیل به dcبشه کیفیت جوشکاری فرق خواهد کرد؟ از پل دیود چند آمپری استفاده کنم؟ آیا بعد از پل دیود لازمه خازن بزارم؟اگه لازمه باچه ظرفیت میکروفارادی باشه؟خواهش میکنم جواب بدین دستبوس شما هستم


جـواب :

با سلام

از این که  تا کنون به سوال شما پاسخ داده نشده عذر خواهی می کنم .

به طور کلی در دستگاه های رکتی فایر خروجی توسط دیود و تریستور یکسو می شود و با کنترل زمان هدایت تریستورها در هر نیم سیکل جریان خروجی دستگاه در یک محدوده ی خاص قابل کنترل است ؛ در رکتی فایر ها  از سلف های بزرگی به نام راکتور به عنوان صافی جریان است استفاده می شود.  حال با توجه به این که دستگاه شما از نوع دستگاه های شبیه میلر است و کنترل جریان جدا دارد می توانید از دیود برای یکسو سازی استفاده کنید فقط باید به 2 نکته توجه کنید؛

یکی این که جریان قابل تحمل دیود ها حتما بالاتر از ماکزیمم جریان خروجی دستگاه باشد . البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر خروجی جریان 200 آمپر واقعی باشد با توجه به این که خروجی AC است دامنه ی جریان حدود 1.4 این جریان است یعنی حدود 260 آمپر و دیود های شما باید تحمل این جریان را در حالت دائمی داشته باشند.

دوم این که دیود ها حتما روی هیت سینک قرار بگیرند تا حرارتی که در آن ها ایجاد می شود بر روی هیت سینک فلزی تلف شود.

در مورد صافی همانتور که عرض کردم باید از سلف استفاده کنید. 
1393/09/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : کاوه

سوال :

سلام من می‌خواهم یک ترانس جوش رکتیفایر بگیرم راهنمایی کنید لطفاً


جـواب :

با سلام

شرکت ایران ولتاژ در زمینه دستگاه های جوش که از تکنولوژی اینورتر استفده می کنند فعالیت می کنند . در مقایسه رکتی فایر و اینورتر می توان گفت تکنولوژی اینورتر تکنولوژی جدیدتری است . البته خروجی دستگاه های اینورتر شباهت زیادی به دستگاه رکتی فایر دارد و هر مدل(اینورتر و رکتی فایر) خروجی با جریان DC دارند. البته با این تفاوت که دستگاه جوش اینورتری به مراتب سبک تر است.  دستگاه های رکتی فایر معمولا در مکان هایی استفاده می شود که به خروجی با جریان خیلی بالا نیاز است. البته در این موارد هم نمونه ی اینورتری وجود دارد . حال متناسب با کارکرد می توانید دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید در بخش مشخصات می توانید مشخصات دستگاه های شرکت را مشاهده کنید.
1393/09/16 : تاریخ جواب

سوال کننده : كاوه

سوال :

با سلام من قصد خريد دستكاه جوش arc200 را دارم مي خواستم بدونم اين دستكاه قابليت كار با برق منزل رو داره و يه سوال ديكه ايا ميشه اين دستكاه رو مستقيما از شركت خريداري كنم و اكر اره در جه صورت . لطفا قيمت دستكاه رو هم بكوييد با تشكر


جـواب :

با سلام

اگر فیوز شما 25 آمپر به بالا باشد. مشکلی پیش نخواهد آمد توان این مدل دستگاه جوش در حدود 5.5KVA است . یعنی در حدود 25 آمپر و در صورتی که سیم کشی منزل شما خیلی ضعیف نباشد دچار مشکل نمی شوید. 

در مورد خرید از شرکت می توانید به  صورت تلفنی می توانید تماس بگیرید  و یا  شخصا مراجعه کنید و خرید انجام دهید . برای اطلاع از قیمت دستگاه ها لطفا تماس بگیرید.

آدرس و شماره تلفن های شرکت در قسمت تماس با ما موجود است.
1393/09/11 : تاریخ جواب

سوال کننده : یاوری

سوال :

چرا در زمان جوشکاری با دستگاه جوش آرگون فیوز میپرد


جـواب :

با سلام خدمت شما
علت های زیادی میتواند باعث این مشکل شود در صورتی که فیوز شما از25 امپرپایین تر باشد مشکل از فیوز است.در غیر این صورت معمولا مشکل از برد پاور دستگاه میباشد.
در صورت تمایل میتوانید برای رفع مشکل دستگاه خود با واحد فنی شرکت ایران واتاژ تماس بفرمایید.
1393/09/04 : تاریخ جواب

سوال کننده : هادی

سوال :

با سلام آیا در جوشکاری استیل نیاز به بک ولد هست یا نه ؟چرا؟


جـواب :

با سلام و تشکر
در صورتی که ضخامت کار شما بالا باشد و یا قطعه کار تحت فشار باشد نیاز به back weld دارد در غیر اینصورت نیازی نیست
1393/09/04 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمدی

سوال :

سلام من میخوام با یک موتور برق 3 کیلویی که دارم موتور جوش را جهت جوش دادن لوله گاز جهت گاز کشی خونه استفاده کنم آیا جواب کار من را موتور برق میده یا موتوربرق مشکل یا موتور جوش باز هم خراب خواهد شد لطفا راهنمایی بفرمایید.متشکرم


جـواب :

سلام 

با اتصال دستگاه ARC200  MOSFET به موتور برق 3 کیلو واتی نهایتا می توانید تا 100 آمپر خروجی داشته باشید. که به بیشتر از این مقدار ممکن است باعٍث سوختن موتور برق شود .  اگر می خواهید که کیفیت جوش مناسب داشته اشید و به موتور برق شما فشار زیاد نیاید  بهتر است  که از موتور 5 کیلو وات  و  بالاتر استفاده کنید.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : علیرضا زینالزاده

سوال :

سلام از این کار شما خیلی خوشم اومد ممنون بنده تراشکار هستم و چند وقتی می خوام دستگاه جوش برای جوشکاری الومینیوم بخرما آیا جوش co2 کارمو راه میندازه فقط برای جوشکاری قطعات شکسته الومینیومی ، آیا درسته که آرگون مضر و خطرناکه


جـواب :

سلام ممنون

دستگاه های معمول CO2 در بازار DC هستند و قابلیت جوش آلومینیم را ندارد.اگر حتما مصمم هستید که  دستگاه CO2 بخرید باید MIG-MAG AC/DC تهیه کنید که البته قیمت زیادی دارد و شاید به راحتی نتوانید پیدا کنید. اما با دستگاه آرگون هم می توانید به راحتی جوش کاری آلومینیم انجام دهید. البته شاید دستگاه ارزان تری نسبت به CO2 باشد اما هزینه ی جوشکاری بالاتری دارد. حتی در مواردی می توانید با یک دستگاه جوش معمولی و الکترود آلومینیم جوش کاری آلومینیم انجام دهید.

در مورد جوش آرگون باید گفت که گاز آرگون  ظرری ندارد اما در مورد قوس ایجاد شده در جوشکاری آرگون و HF  در استفاده مداوم مشکلاتی  وجود دارد.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : حامد

سوال :

با سلام من یه دستگاه تیگ میخواستم برای خال جوش روی تنه شیرآلات که از جنس برنج هستش کار زیادی هم از دستگاه نمیخوایم بکشیم، لطفا به من تو انتخاب یه دستگاه جوش مناسب کمک کنید


جـواب :

با سلام و تشکر

ما به شما دستگاه TIG200 را پیشنهاد می کنیم . تکنولوژی HF دارد که در ابتدای هر سیکل به منظور ایجاد قوس بدون اتصال الکترود استفاده می شود تا 200 آمپر خروجی دارد . 18 ماه گارانتی دارد. 3 متر تورچ و 6 متر کابل انبر و اتصال همراه دستگاه است . اطلاعات بیشتردر مورد دستگاه را می توانید در قسمت اطلاعات مشاهده کنید .
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : ناصر رضازاده

سوال :

سلام:با توجه به علاقه ام در باره ابزار الات می خواستم واسه کارهای خانگی ودر حد متوسط یک دستگاه جوش تهیه کنکم .با پرس وجو متوجه شدم بعضی از دستگاه ها ی جوش اینورتور دارای جوش آرگون هم هستند.یا بعضی ها کنار جوش عمل برش را هم انجام می دهند. می خواستم نظر شما رو بدونم که می تونم یکی از این چند کاره ها تهیه کنم ؟یا اینکه بهتره دستگاهها جدا جدا باشند؟ در هر صورت پیشنهاد شما برای دستگاه جوش وبرش ارگون چیه؟راستی جوش ارگون بهتره یاco2? دستگاه co2 کوچک اینورتور داریم؟  ممنون ومتشکرم.


جـواب :

سلام

دستگاه اینورتری که برای جوشکاری آرگون استفاده می شود دستگاه TIG  است  که برای جوش کاری استیل و برنج استفاده می شود. البته دستگاه TIGقابلیت جوشکاری الکترود را هم دارد در واقع همان دستگاه جوش الکترود است که HF هم به آن اضافه شده و تورچ مخصوص دارد.

در مورد دستگاه CO2 اساس کار دستگاه مثل اینورترمعمولی است پس جوش معمولی هم می توان با آن انجام داد. اما کنترل اندوکتانس و کنترل ولتاژ دارد و به الکترود آن مفتولی است که دور قرقره ای پیچیده شده و به صورت یکنواخت از داخل تورچ مخصوص دستگاه بیرون می آید. بیشتر برای جوش فولاد و جاهایی که نیاز به اتوماسیون داریم و نیاز است که جوش در یک امتداد دراز کشیده شود استفاده می شود. معمولا قیمت بالا دارد شاید 3 برابر یک دستگاه جوش معمولی و ابعاد نسبتا بزرگی دارد.

دستگاه برش شباهت زیادی به آرگون دارد و دارای تکنولوژی HF است . تورچ مخصوص برش دارد و برای برش پلاسما استفاده می شود. البته جوش آرگون هم ممکن است انجام دهد مثل دستگاه CT416 ایران ولتاژ و الکترود هم جوش می دهد که خللی در کارکرد دستگاه ندارد .  البته باید توجه داشت که دستگاه مخصوص برش است ودرحالت آرگون شاید کیفیت دستگاه آرگون را نداشته باشد.(البته در موارد خیلی حرفه ای) قیمتی بیشتر ازیک دستگاه آرگون دارد .

در مورد کیفیت جوش اول از همه دستگاه آرگون بالاترین کیفیت جوش را دارد بعد از آن دستگاه CO2

دستگاه جوش وبرش پلاسما دستگاه خوبی هست اما باید توجه داشته باشید که هزینه دستگاه و هزینه جوشکاری بالاست. اگر جوشکاری عمولی نیاز دارید شاید دستگاه الکترود هم کار شما را جواب بدهد. هزینه کمتر برای خرید دستگاه و برای جوشکاری .
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهدی

سوال :

با سلام.در مورد الکترد 3-4-5 چه آمپری مناسب است و ولوم ARC Forceچند باشد تا یک جوش مطلوب داشته باشیم


جـواب :

سلام

به طور کلی ولوم ARC Force که بر روی دستگاه موجود در بازار وجود دارد در اکثر دستگاه ها  کمتر از 5 درصد اثر د ارد . اما شما مقدار 1 را برای کمترین مقدار نفوذ و 10 را برای بیشترین مقدار نفوذ جوش در نظر بگیرید. در مورد جریان هم به طور کلی به ازای هر یک میلیمتر افزایش قطر 40 آمپر به جریان باید افزوده شود. برای مثال برای الکترود 2.5 باید جریان روی 100 تنظیم شود.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : قاسم

سوال :

با سلام وتشکر از شما من جوشکاری درب وپنجره واسکلت ساختمانی انجام میدم .میخوام یه اینوردتر بخرم که به کارم بیاد شما چه مدلی را پیشنهاد میکنید ؟؟؟


جـواب :

با سلام و تشکر از این که در سایت ما نظر گذاشتید

دستگاهی که ما به شما پیشنهاد می کنیم با توجه به کاربرد شما دستگاه ARC 200 که از نوع ماسفت است و خروجی دستگاه 200 آمپر است و تا الکترود قطر 4 را به راحتیز جوش می دهد 18 ماه گارانتی دارد .ماسک جوشکاری و6 متر کابل انبر و اتصال همراه دستگاه تحویل شما می شود برای اطلاعات بیشتر میتوانید مشخصات دستگاه را در سایت مطالعه کنید یا با شرکت تماس بگیرید.
1393/09/03 : تاریخ جواب

سوال کننده : امیدرضا

سوال :

با سلام آیا میشه از رکتیفایر میلر مدل بابکت 250 ده کیلووات بجای موتور برق هم استفاده کرد


جـواب :

با سلام و تشکر از بازدید شما

بله می توانید ولی به شرطی که دستگاه خروجی 220 ولت داشته باشد .
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : راضيه

سوال :

با سلام تعويض IGBT در اينورتر وينچ جزء تعميرات اساسي است يا تعميرات جزيي


جـواب :

 

با سلام

جز قطعات اصلی و دارای هزینه نسبتا بالایی می باشد البته سایر موارد هم باید بررسی شوند . نظیر درایو  و...

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : باقری

سوال :

با سلام، 1- برای جوشکاری استیل برای جوشکاری لوله، پروفیل و ورق های با ضخامت تا 2 میل ، البته یک جوش تمیز بدون نیاز به اصلاح، لطفا بفرمایید چه نوع دستگاهی و با چه آمپری باید تهیه کنم. 2- برای جوشکاری تسمه های استیل تا ضخامت 8 میل هم میتوان از این دستگاه استفاده کرد یا نه؟ با تشکر باقری


جـواب :

 

با سلام

برای کلیه جوشکاری های استیل در مواردی که شم مطرح کردید باید از دستگاه آرگون استفاده شود این دستگاه مدل ماسفت بوده وزنی در حدود 10 کیلوگرم دارد به همراه 3 متر تورچ و 6 متر انبر و اتصال  .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسن

سوال :

باسلام سول بنده مربوط به موتور برق است ولی در رابطه بادستگاه جوش میباشد فرق بین ژنراتورهای دو موتوربرق که هر دو 5 کیلووات هستند ولی یکی ارزانتر ودر عین توانایی جوشکاری ندارد در چیست؟ آیا ارزانتر بودن مربوط به کیفییت سیم پیچ ژنراتور است مثلا سیم پیچ آلومینیومی بجای مسی. با تشکر فراوان.


جـواب :

با سلام

ممکن است سیم پیچی مس یا آلومینیوم باشد لیکن کیفیت رگولاتور - تحریک - سیم پیچ اصلی و توان دیزل در قیمت بسیار تاثیر گذار هستند صرفا ممکن است یکی بتواند 5 کیلوات را ممتد بدهد و دیگری ماکزیممم 5 کیلووات خروجی داشته باشد .
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : سلام علی هستم

سوال :

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما ودست اندرکاران تان بنده می خواهم یک دستگاه جوشکاری بخرم. وهر گز بادستگاه جوشکاری کار نکردم و حال دوست دارم برای کار های خانه یکی را بخرم و بتوانم کار های جزی و شاید اتفاق باشد کار بزرگتر انجام بدهم . وحال نمیدانم چطور و چگونه و کدام دستگاه و با کدام کیفیت بالاو ومصرف کم ودارای قطعات ارزان و فراوان و تعمیر اسان و دارای جعبه ی ازاد و کمتر داغ شود و علی کلی حال مرغوب مد روز و هر گاه نیاز کنم در بازاربفروشمش خریدار داشته باشد از راهنمای و توضیح شما خیلی سپاس گذارم ارادتند شما علی 2858


جـواب :

 

 

با سلام

 

برای کار های سبک و خانگی دستگاه 160 آمپر الکترود مناسب می باشد الین دستگاه به همران انبر و اتصال و یک سال و نیم گارانتی به فروش میرسد . تعمیرات آسانی دارد و قطعات آن به راحتی در بازار یافت می شود . وزن دستگاه 4 کیلو گرم بوده و تا الکترود 4 را ذوب می کند . مشخصات کامل تر را در قسمت محصولات سایت دنبال کنید .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : سجاد

سوال :

چرا به موتور جوش های دیزلی رکتیفایر نصب می کنند


جـواب :

 

 

با سلام

 

زیرا استفاده از دیزل جوش ها به مراتب مشکل تر بوده و هزینه تعمیرات بالایی دارند و لذا رکتیفایر جداگانه و همین طور دیزل ژنراتور جداگانه هم راحت خرید و فروش می شوند و هم راحت تعمیر می شود .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : دانیال

سوال :

سلام.وقت بخیر. میخواستم بدونم دستگاه جوش زیرپودری برای هر1مترستون چقد پودر و چقدر سیم مصرف میکند؟ یعنی ما 1 ستون 28 متری داریم میخواستم بدونم چند کیسه پودر و چندبسته سیم مصرف میکنه. ممنون میشم اگه کمکم کنید. باتشکر


جـواب :

 

 

با سلام

 

تقریبا بین نصف تا یک سوم طول کل قرقره را می توان به شکل طولی جوش داد ولی جریان و سرعت تراکتور می تواند این مقدار را تغییر دهد و برای پود هم ار تفاع خروجی پودر با سطح قطعه کار و هم چنین سرعت تراکتور تاثیر گذار است ولیکن فکر می کنم برای طول 28 متر در حدود 2 تا 3 کیسه با سرعت پایین نیاز دارید .

 
1393/03/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : asad

سوال :

سلام٫

برای دستگاه اینورتر ۲۰۰ امپر چند متر کابل جوش و اتصال نیازه؟ شماره ۱۲ یا ۱۴ بگیرم؟


جـواب :

 

 

با سلام

شماره کابل های مطرح شده در بازار صرفا در استاندارد باید 10 - 16 -25 -35 باشند لذا سایر سایز ها خارج از استاندارد بوده و صرفا مقطع کابل را نسان می دهد که جای این شبه را ایجاد می کنند که سایز 12 یا 14 مربوط به مس داخل کابل است یا روکش آن . لذا دقت کنید حتما سیم مس ( ترکیب مس و آلومینیوم هم وجو دارد که رنگ آن مسی است ) با سیاز 16 برق استاندارد تهیه کنید .حداکثر طول برای 200 آمپر 20 متر از سایز 16 می باشد .

 

 

 طرح سوال جدید


لطفا سوال خود را مطرح و منتظر پاسخ آن از طرف مدیران سایت باشید:
نــام شـمـا:
ایمیل شما:

کد خواناتر
متن امنیتی را وارد نمایید