پرسش و پاسخ کاربران


1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : رضا جاراللهی

سوال :

باعرض سلام و ادب خدمت شما اساتید. دستگاهی که توسط آن سیمهای خشک فلزی یا ورق های آهن و گالوانیزه را جوش میدهند چه نام دارد؟(مانند دستگاه جوش قفس سازی پرندگان ویا کابینت سازهای قدیمی) و آیا میشود نوع خانگی آن را ساخت؟ باتشکر از لطف و محبتتان.


جـواب :

سلام

این دستگاه ؛ به صورت جوش مقاومتی و با ذوب کردن میله ها مثل نقطه جوش عمل می کند البته شما با دستگاه آرکون بدن استفاده از فیلر هم می توانید فلزات نازک را ذوب کنید
1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : جعفر

سوال :

سلام آقای مهندس آیا بجای انبر جوشکاری از دو میلگرد بهم چسبیده که الکترود را ما بین دو میلگرد قرار میدهند و جوشکاری میکنند و در اکثر گارگاهها مشاهده میشود درست است ؟ اگر ایراد دارد در کیفیت جوش چه تاثیری می گذارد .


جـواب :

سلام

استفاده از هر قطعه ای برای ارتباط جریان الکتریکی در صورتی که جنس آن از مس نباشد باعث ایجاد تلفات در قالب حرارت , رنگ برگشتگی و... خواهد بود لذا به طور طبیعی در این حالت شما قسمتی از جریان را از دست خواهید داد .
1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : سعید

سوال :

سلام جناب مهندس من داخل معدنم برای ساخت سرند وسنگ شکنم نیاز جوش کاری دارم که اولا تا الکترود 4 رو جوش بده ومقداری جوش نشکن استاد کارم گفت دستگاه جوش کیفی که تا 250 امپر بخرم از (حذف نام ) آیا جواب میده ؟ثانیا من از چه موتور برق ارزان کوچیک میشه استفاده کنم؟در روز چه مدت میشه کار کرد؟ چون تا 40 روز دیگه برق میکشم لطفا راهنمایی کنید بهترین راه چیه؟البته دینام جوش (حذف نام ) را که ( حذف قیمت ) قیمتشه نیز بهم گفتن خوبه؟


جـواب :

سلام

سلام ما رو نیز خدمت استاد کار برسانید و ایشان را از تفاوت های دستگاه های ترانس که ایشان سالها کارکرده اند و دستگاه اینوتر  که طی 5 سال اخیر در بازار مورد استفاده قرار گرفته اند مطلع فرمایید این کاملا طبیعی است که جوشکارهای با تجربه دستگاه 250 را پیشنهاد م دهند زیرا که در دستگاههای سیم پیچی قدیمی مدل 250 بهترین دستگاه از لحاظ وزن و کارکرد بود در حال حاضر برای جوشکاری پرتابل و تا سایز 4 دستگاه 200 ماسفت بهترین گزینه می باشد . ساعت کار این دستگاه در 60 درصد جریان نامی و در هوای خنک معدن تمام وقت می باشد باید عرض کنم موتور جوش ارزان برای توان جوشکاری تا 100 آمپر 3000 کاوا و برای جوشکاری تا 200 آمپر 5000 کاوا می باشد .

در مورد سایر برند ها نیز اجازه بدهید ما اظهار نظر نکنیم با این حا همیشه می توانیم پارامترهای مهم یک دستگاه را به شما نشان دهیم و خودتان قادر به مقایسه خواهید بود .

 
1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : شهریارسلمیان

سوال :

باسلام خدمت مهندس یک سوال داشتم میشودباگازco2جوش آلومینیوم انجام دادباتشکر


جـواب :

سلام

بله با قرقره سیم جوش آلومینیوم و دستگاه جوش میگ مگ پالس یا AC/DC می توان جوشکاری آلومینیوم انجام داد .

 
1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : محسن

سوال :

با عرض سلام خدمت شما یک دستگاه جوش قابل حمل 230 امپر سیم پیچ دارم میخواستم روغنیش کنم امکانش هست اگر هست چند لیتر روغن نیازه و سوال دوم دستگاه اینورتر برق کمی مصرف میکنه یا سیم پیچ?


جـواب :

سلام

به طور قطع جریان مصرفی اینورتر بسیار پایین تر از ترانس بوده و تلفاتی از جمله فوکو مس هیستیرزیس و ... در آن وجود ندارد . از طرف ضریب قدرت  به یک نزدیکتر بوده و زاویه ولتاژ و جریان نیز به هم بسیاز نزدیک است .

در مورد ترانس روغنی نیز باید عرض کنم باید به اندازه ای که سیم پیچ برق در ریز روغن پنخان شود باید روغن داخل ماشین ریخته شود .

 
1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد حسین

سوال :

سلام می خواستم بدونم فرق دستگاه جوش اینورتر mmaبا arc در چیست


جـواب :

سلام

هر دومدل یکی هستند حتی ممکن است با مدل هایی به نام ZX7 نیز مواجه شوید این مدل ها در کارکرد ماشین تاثیری ندارند و صرفا نام هستند .

 
1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهدی عربی

سوال :

با سلام لطفا دلیل برقدار شدن بدنه دستگاه چیست مدل دستگاه arc200 (حذف نام ) میباشد با تشکر از شما


جـواب :

سلام مشکل می تواند در تخلیه سیستم زمین شناور روی بدنه باشد از طرفی نقص در سیستم عایقی سیلیکونی و اتصال بدنه ماسفت ها به بدنه نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود .

 
1394/09/12 : تاریخ جواب

سوال کننده : hassan bayati

سوال :

سلام دستگاه اینورتر جوشکاری ارک دویست دارم .میزنی برق بعد چند دقیقه روشن میشه مشگل چیه با تشکر


جـواب :

سلام

دستگاه شما در برد پاور و در قسمت حفاظت راه اندازی دچار مشکل است باید اهم راه اندازی کاهش پیدا کند .

 
1394/09/09 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

با سلام سوال من در مورد جوش ورقهای گالوانیزه هست. من میخوام دو ورق گالوانیزه با ضخامت 0/7 میلیمتر رو به هم جوش بدم ولی به دلایلی نمیخوام از کپسولهای گاز و اکسیژن استفاده کنم و خمکاریها هم طوری هستن که امکان نقطه جوش هم وجود نداره. لطفا بفرمایید که آیا از اینورترهای معمولی میتونم استفاده کنم؟ از چه نوع الکترودی باید استفاده کنم و اینورتر با چه مارک و مدلی تهیه کنم؟ با تشکر فراوان


جـواب :

با عرض سلام

در این خصوص باید عرض کنم ورق گالوانیزه هنگام جوش قوس الکتریکی دارای پاشش و کمی رنگ برگشتگی می باشد ولی از لحاظ امکان پذیری دستگاه جوش اینورتری مدل 200 آمپر ماسفت را برای انجام این کار به شما پیشنهاد می کنم . جریان حدود 50 تا 75 و الکترود سایز 2 از جنس 6013 برای کار شما مناسب می باشد .
1394/09/09 : تاریخ جواب

سوال کننده : کاوه

سوال :

سلام. اینورتر های جوشکاری شرکت شما چرا انقدر سنگین هستند مثلا دستگاه 250 امپری شما16 کیلو وزن دارد اما شرکت های دیگه تمام برند ها 6 کیلو برای 250 امپر زدن چرا وزن دستگاه های شما انقدر سنگینن. چون اصل هستند دلیلش چیه. مرسی. یه سئوال دیگه برد ها ماسفت ها و دیگر قطعات داخل تمام اینورتر ها ساخت کجاست ساخت چین. ایران کار ساخت برند و ماسفت رو در ایران داره یانه. مرسی


جـواب :

با عرض سلام

وزن اعلام شده برای دستگاههای 250 به ازای کل کارتن اعلام  شده است و خود دستگاه وزنی حدود 11 کیلیوگرم دارد ؛ مهمترین قسمت در دستگاههای اینوتر کنترل دمای سیستم سوئیچینگ است که نیاز مند خنک کننده آلومینیومی با توان پخش دمای مناسب می باشد در صورتی که از سایت های معتبر خارجی نیز وزن این دستگاهها را چک کنید در همین حدود واستاندارد اعلام شده است توجه داشته باشید دستگاهی که با وزن 6 کیلیو گرم برای 250 آمپر اعلام شده آیا واقعا 250 آمپر است ؟ از نظر فنی حتی با سیستم مدار مجتمع این امر در مقایسه با ساعت کار مناسب و اعمال توان لازم در تناقض است .
1394/09/09 : تاریخ جواب

سوال کننده : دانیال اندیشه

سوال :

علت حباب در جوش المنیوم چیست


جـواب :

با عرض سلام

جوش آلومینیوم حتما باید با جریان متناوب انجام شود در صورتی که از جریان DC استفاده کنید جوش به حالت حباب و مجتمع روی محل اتصال جمع می گردد .
1394/09/09 : تاریخ جواب

سوال کننده : مسعود

سوال :

با سلام و خسته نباشيد لطفا تفاوت دستگاه ركتيفاير و اينورتري توضيحاتي بدهيد و آيا تفاوتي دارند با تشكر


جـواب :

با عرض سلام

همان طور که قبلا نیز در همین قسمت پاسخ داده شده دستگاه های اینورتر با بردهای الکترونیکی و از طریق مدار با فرکانس بالا کار می کنند و هیچ کونه ترانس سنگین با هسته آهنی در آنها وجود ندارد ولی در دستگاههای رکتیفایر کل عملیات تولید جوش توسط ترانس با وزن حداقل 150 کیلیو گرم و یکسو سازی با سیستم دیود و تریستور انجام می شود .

در ضمن دستگاه رکتیفایر نوع تکفاز ندارد .
1394/09/09 : تاریخ جواب

سوال کننده : علي

سوال :

با سلام حداقل ضخامتي كه ميشه با اينورتر جوشكاري كرد و مشخصات الكترود لطفا


جـواب :

با عرض سلام

حداکثر ضخامت خاصی برای دستگاه های اینورتر وجود ندارد چرا که دستگاه ها با جریان های مختلف برای جوش کاری روی سطوح با ضخامت های متفاوت طراحی شده اند

ولی برای اینکه بینشی نسبت به توان این دستگاه ها داشته باشید به طور مثال یک دستگاه 200 آمپر کامل و حقیقی باید الکترود سایز 4 را به راحتی و عمق نفوذ مناسب ذوب کند .
1394/09/09 : تاریخ جواب

سوال کننده : فرشید

سوال :

با عرض سلام وتشکر.محدوده دمای مجاز موتور جوش دیزل بین چند درجه سانتیگراد است؟


جـواب :

با عرض سلام

محدود مجاز برای دمای کارکرد دیزل همان دمای مناسب برای کارکرد یک خودروی دیزلی می باشد اصولا خود ژنراتور مشکلی از لحاظ کارکرد با دمای محیط ندارد .

دمای ایده آل بین 10 تا 45 درجه سانتی گراد است .
1394/09/05 : تاریخ جواب

سوال کننده : عباس محمدی

سوال :

سلام میشه فرق بین دستگاه جوش اینورتری وسلکتوری توضیح بدین


جـواب :

با سلام

در  دستگاه های جوش ترانسی از آن جا که ترانسفورماتور در فرکانس برق شهر کار می کند دستگااه ها ابعاد و وزن زیادی دارند  همچنین برای تغییر جریان دستگاه نیاز است که سیم پیچی های متعدد و خروجی های متعدد در قسمت خروجی دستگاه قرار گیرد اما در دستگاه های جوش اینورتری فرکانس کاری دستگاه در حدود چند ده کیلوهرتز است یعنی چند هزار برابر دستگاه ترانسی به همین دلیل در این دستگاه ها ابعاد ترانسفورمر ها بسیار کوچک شده و وزن دستگاه نیز به مراتب کم شده است همچنین کنترل جریان هم به وسیله مدولاسیون پهنای پالس و با نمونه برداری از خروجی انجام می شود بنابراین برای کنترل جریان خروجی نیاز به چندین طبقه سیم پیچی و خروجی های متعدد نیست و کنترل جریان هم دقیق تر است. به علاوه خروجی جریان دستگاه های اینورتری یکسو شده است اما خروجی دستگاه های ترانسی متناوب است.
1394/09/05 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمدرضا

سوال :

سلام بنده جهت فعالیت درزمینه جوشکاری گاز واسکلت فلزی نیازمند دستگاه جوش اینورتری هستم که هم قدرت کافی داشته باشد وهم نیاز هردو کار را رفع نماید وبتواندروزانه حداقل ۸ساعت کار کند باتشکر از راهنمایی حضرتعالی


جـواب :

با سلام

این که دستگاه شما  چند ساعت پشت سر هم می تواند کار کند به چندی عامل بستگی دارد یکی این که با چه الکترودی جوشکاری می کنید و دوم کیفیت ساخت دستگاه و این که توان تلفاتی دستگاه چقدر است و  دستگاه تا چه اندازه توان انتقال این توان به محیط را دارد . برای مثال  دستگاه جوش اینورتری ARC200 شرکت ایران ولتاژ تا الکترود 4 را به راحتی ذوب می کند و دیوتی سایکل آن برای ماکزیمم جریان (200A) شصت درصد (یعنی در 100 دقیقه 60 دقیقه جوشکاری کنید ) و همچنین دستگاه  ARC250 شرکت تا الترود 5 ر ا ذوب می کند و دیوتی سایکل آن در ماکزیمم جریان 60 درصد است.
1394/08/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهدی خورابلو

سوال :

سلام جناب مهندس من قصد خرید اینورتور جوشکاری برای مصرف لوله کشی گاز دارم که حداقل روزی هشت ساعت کار مداوم دارد,آمپر ۲۰۰ کافیه,فقط در مناطق برق ضعیف بیشتر مارکها کم میارن,برام به احتساب تجربه (نام شرکت حذف گردید) رو پیشنهاد دادن,همچنین (نام شرکت حذف گردید), لطفا من رو راهنمایی بفرمایین, پیشا پیش از حسن توجه جنابعالی کمال تشکر رو دارم.


جـواب :

با  سلام
در خرید دستگاه جوش باید به چند نکته را مد نظر قرار دهید. یکی کیفیت ساخت دستگاه در این مورد باید توجه داشت گرچه تقریبا تمام دستگاه ها چینی هستند ولی کیفیت ساخت آن ها متفاومت است. دوم گارانتی دستگاه که باید دستگاه گرانتی داشته باشد.با توجه  به این موارد پیشنهاد ما به شما دستگاه های جوش اینورتری شرکت ایران ولتاژ است . مدل  ARC200 و ARC250 است که به همراه کابل انبر و اتصال و یک ماسک جوشکاری تقدیم شما می شود و یک سال هم گارانتی دارد.
1394/08/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : محسن کریمی

سوال :

با سلام من یک دستگاه جوش اینورتور زرد رنگ دارم (نام شرکت حذف گردید)که ساخت چین است. مشغول جوشکاری بودم که چراغ زرد رنگ آن که مربوط به دمای بالای سیستم است روشن شد و هر چه صبر کردم چراغ خاموش نشد الان دستگاه روشن می شود ولی چوش نمی دهد. لطفا راهنمایی کنید یا اگر نیاز به تعمیر دارد تعمیرگاه خوب و منصف معرفی کنید. با تشکر


جـواب :

با سلام

به احتمال زیاد تعدادی از سوئیچ های قدرت شما سوخته اند ، دستگاه را نزد متخصص ببرید.
1394/08/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : سعید اذرنیا

سوال :

سلام مهندس جان بنده تاحدودی اشنا به تعمیرات انواع اینورتر میباشم اما در پاره از موارد نیاز به راهنمایی دارم.یکیش اینکه یه مدل اینورتر اومده ولتاژ خروجی لو مد حدود 15ولت میباشد.لازم به ذکر است قسمت تغذیه استارت اپ تعمیر شده.منتها خروجی پایین است. باتشکر


جـواب :

با سلام

در برخی دستگاه ها ولتاژ خروجی در حالت آماده به کار ولتاژ خروجی پایین است و این به سبب طراحی دستگاه است.
1394/08/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : سعید اذرنیا

سوال :

باسلام مهندس جان منظور از اصطلاحات PFC و Anti STICK در اینورترها چیه؟


جـواب :

با سلام

PFC مخفف Power Factor Correction  است و سیستمی برای بهبود ضریب قدرت است به این منا که جریان راکتیو را می کاهد و از دید شبکه برق دستگاه بیشتر شبیه یک مقاومت است و مقدار سلفی آن کم می شود.

در مورد Anti Stick هم سیستمی برای جلوگیری از اتصال الکترود به قطعه کار است.
1394/08/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : بهرامی

سوال :

من دوبار اینورترگرفتم۲۰۰آمپر هر دو را وقتی به برق وصل میکردم هم فیوز دستگاه میسوخت وهم فیوز برق می پرید ممنونم اگر علت را بگویید.


جـواب :

با سلام

دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود . احتمالا در برد پاور دستگاه مشکلی وجود دارد.
1394/08/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : ستوان

سوال :

باسلام من یک دستگاه جوش 200 امپر اینورتر دارم دستگاه روشن میشود ولی جوش نمیدهداتصالات را چک کردم سالم بود لطفا توضیح دهیدبا تشکر ازشما


جـواب :

با سلام

دستگاه شما باید توسط کارشناس بررسی شود . عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد این مشکل شوند که بیشترین احتمال خرابی  switch های قدرت است.
1394/08/13 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسن

سوال :

با سلام من کارم جوشکاری نیست فقط میخوام یک دستگاه جوش قابل حمل واسه بعضی خورده کاری ها توی خونه داشته باشم با توجه به قیمت های نسبتا بالای اینورتور ها میخواستم ببینم شما چه دستگاه مناسب و ارزون قیمت پیشنهاد میکنید ترجیها 200 آمپر باشه


جـواب :

سلام

معمولا برای جوشکاری های سبک و خانگی که معمولا الکترود 3 را ذوب میکنیم که خروجی ان 160 امپر واقعی می باشد مناسب است و به راحتی پاسخگوی نیاز شما می باشد و شما می توانید برای خرید و مشاوره ی رایگان با شماره های شرکت تماس بگیرید.
1394/08/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : اسکندر

سوال :

سلام من یک موتور جوش( نام شرکت حذف گردید) خانگی دارم که چندی پیش داشتم با دستگاه جوشکاری میکردم ولوم موتور جوش از صفر تا صد دیگه کار نمیکنه ولی از صد تا دویست در حالت برش قرار میگیره ولوم رو که باز کردم ببینم چند کیلو میباشد و اونو عوض کنم هیچ گونه مشخصاتی روی ولوم نداشت الان موندم که ولوم چند کیلو بخرم ؟ لطفا راهنمایی کنید


جـواب :

با عرض سلام
ولوم دستگاه های جوش معمولا یک کیلو اهم می باشد و دارای یک دور چرخش می باشد
1394/08/13 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسن عرب

سوال :

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای مهندس.من یک ترانس جوش اینورتر دارم وقتی کلیدشو که میزنی فیوز میپره میخاستم ببینم مشکل از کجاشه؟ با تشکر از سایت خوبتون.


جـواب :

با عرض سلام

معمولا چند دلیل باعث این اتفاق می شود که معمول ترین دلیل نوع فیوز استفاده شده می باشد که اگر امپر پایین باشد هنگام روشن شدن دستگاه فیوز می پرد
1394/08/13 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

با سلام و خسته نباشید.من دنبال یه دستگاه موتور جوش اینورتری هستم که هم امکان جوشکاری داشته باشه و هم امکان برش کاری.ایا چنین دستگاهی هست که هر دو امکان را با هم داشته باشه؟ واینکه در برش پلاسما چه تجهیزات جانبی لازمه؟ تشکر


جـواب :

سلام
چنین دستگاهی موجود است  که هم قابلیت چوشکاری هم برشکاری را دارا می باشد.دستگاه برش پلاسما فقط نیاز به کمپرسور باد دارد.
1394/08/05 : تاریخ جواب

سوال کننده : دهقان

سوال :

باسلام چهمارکی برای جوشکاریلوله های صنعتی باالکترود7018 و6010 و7010و8018 با قطر2.5 و3.25 و4 میتوانانجام داد فقط اینورتر چون تمام جوشها رادیوگرافی میشود /تشکرمیکنم از راهنماییتان جوشکار در این امور هستم با کلی سابقه


جـواب :

با سلام

ما در همین زمینه فعالیت می کنیم و پیشنهاد می کنیم از دستگاه های جوش اینورتری ایران ولتاژ استفاده کنید . دستگاه 315 آمپر 3 فاز یا 400 آمپر 3 فاز و یا 250آمپر تک فاز گزینه های مناسبی هستند. اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات را در قسمت محصولات می توانید مشاهده کنید.
1394/07/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : hasan

سوال :

خوروجی رستگاه جوش چند ولت هستش؟ امپرش برام مهم نیست فقد ولتاژش ممنون ازسایتون


جـواب :

با سلام خدمت شما
دستگاه های جوش معمولا به صورت فول مد 24ولت و به صورت لو مد 70 ولت میباشد
1394/07/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : خشایار

سوال :

سلام برای جوشکاری الومنیوم از چه موتور جوشی باید استفاده کرد ومیشه با موتور جوش معمولی جوش داد


جـواب :

سلام
شما برای جوشکاری آلمنیوم نیاز به پیش گرم دارید تا بتوانید الکترود آلمنیوم را ذوب کنید.اما در صورتی که نیاز به جوشکاری با فیلر آلمنیوم را دارید باید از دستگاه آرگون  ac/dc استفاده نمایید.در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره های شرکت تماس گرفته و با مهندسین بخش فنی در ارتباط باشید.
1394/07/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : جلیل سرتک زاده

سوال :

سلام علت روشن نشدن صفحه دیجیتالی دما ولامپ های برد بالایی در اینورتور هایی که از سه برد تشکیل شده چیست فقط لامپ قرمز در برد پایین روشن است ودستکاه اینورتور جوشکاری کار نمی کند لامپ قرمز و لامپ سبز رو ی برد هم روشن نیست و لامپ زرد جلوی دستگاه هم روشن نیست برق تغذیه برد بالا یا مین برد از کجا تعمین میشود


جـواب :

با سلام خدمت شما
سوال شما بسیار کلی میباشد علت روشن شدن چراغ معلا نشان دهنده مشکل در ماسفت ها و دیود ها میباشد.اما سوال دوم برق تغذیه برد بالا از برد پاور می اید و به برد اینورتر داده میشود در صورت نیاز میتوانید به صورت رایگان از مهندسین بخش فنی شرکت راهنمایی بگیرید.طرح سوال جدید


لطفا سوال خود را مطرح و منتظر پاسخ آن از طرف مدیران سایت باشید:
نــام شـمـا:
ایمیل شما:

کد خواناتر
متن امنیتی را وارد نمایید