پرسش و پاسخ کاربران


1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

با سلام دستگاه جوشی خراب شده جوش نمیده و چراغ o.c هم روشنه میخواستم بدونم مشکل از چی هست ممنون


جـواب :

با سلام نشانگر OC به منظور نشان دادن خطا در عملکرد دستگاه بر روی دستگاه تعبیه شده است و به دلایل مختلف ممکن است این نشانگر روشن شود وبلافاصله پس از روشن شدن آن دستگاه به طور اتوماتیک قطع میشود تا از خسارت بیشتر دستگاه جلوگیری شود.
1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : بهمن

سوال :

با سلام.میخواستم فرق بین رکتیفایر و ترانس جوش رو بدونم.در ضمن تعریفی از دستگاه اینورتر-رکتیفایر-دیزل جوش و ترانس رو میخواستم.با تشکر


جـواب :

با سلام در مورد ترانس جوش و رکتیفایر باید گفت که رکتیفایر همان ترانس است که در خروجی آن از یکسو کننده استفاده می شود. دیزل ژنراتور هم یک ژنراتور است که به سبب توان بالایی که دارد برای جوشکاری اسکلت ها استفاده می شود. در مورد دستگاه های جوش اینورتر باید گفت که این دستگاه ها هم از ترانس استفاده می کنند اما به سبب سوئیچینگ با فرکانس بالا ابعاد ترانس ها بسیار کوچک شده است همچنین خروجی این دستگاه ها به سبب وجود سیستم فیدبک توسط ولوم به راحتی کنترل می شود.
1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : امير

سوال :

با سلام و تشکر از سايت خوب تان مي خواستم يک دستگاه جوش اينوريتر جهت انجام تاسيسات ساختماني ،لوله کشي گاز واجراي اسکلت فلزي بخرم دستگاه چند آمپر و کدام مارک بخرم که هم کيفيت و هم کارايي مناسب داشته باشد و هم خدمات پس از فروش


جـواب :

با سلام

با توجه به کاربرد شما پیشنهاد ما دستگاه اینورتر جوش مدل ARC250MOSFET شرکت ایران ولتاژ است که قابلیت جوشکاری با الکترود های تا قطر 5 را دارد البته این دستگاه مخصوص جوشکاری اسکلت نیست اما به صورت محدود و مقطعی می توانید از این دستگاه استفاده کنید اما مزیت این دستگاه تکفاز بودن ان است. البته دستگاه مدل arc 315 هم میتوانید استفاده کنید اما این دستگاه 3 فاز است. تمامی دستگاه های شرکت مدت 18 ماه گارانتی دارند و 10سال خدمات پس لز فروش.
1393/12/27 : تاریخ جواب

سوال کننده : احسان

سوال :

با سلام و خسته نباشید ایا امکان جوشکاری بر روی پرفیل های آلومینیمی با اینورتر معمولی هست


جـواب :

برای جوش آلومینیم معمولا از دستگاه TIG AC استفاده می کنند. البته باالکترود آلومینیم هم میتوانید این کار را انجام دهید. اما اگر ضخامت قطعه خیلی کم باشد ممکن است کیفیت جوش خوبی نداشته باشید. یعنی با استفاده از اینورتر هم میتوانید این کار را انجام دهید و باید الکترود را به قطب منفی متصل کنید.
1393/12/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهرداد

سوال :

با عرض سلام و خسته نباشید من قصد خرید یک دستگاه جوش خانگی را دارم که در پاسخ سوال کنندگان قبلی، دستگاه جوش ARC 160 یا ARC 200را پیشنهاد داده اید . با توجه به اینکه بنده نیاز به خرید موتور برق نیز دارم خواستم بدونم این مدل ها با موتور رق هم کار می کند یا خیر؟ و شما چه موتور برقی را پیشنهاد می دهید؟


جـواب :

با سلام

اگر قرار است که دستگاه به موتور برق وصل شود دستگاه ARC200Mosfet را انتخاب کنید. در مورد موتور برق هم بهتر است موتور برق در حدود 5 کیلووات و بالاتر انتخاب کنید.
1393/12/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : موسوی

سوال :

باسلام امکان نصب مدار رکتیفایر بر روی ترانس جوش معمولی هست.? اگر امکانش هست مدارش چگونه میباشد


جـواب :

با سلام

بله این امکان وجود دارد اما باید توسط متخصص انجام شود.
1393/12/26 : تاریخ جواب

سوال کننده : mohammad reza

سوال :

سلام . من یک دستگاه جوش 250 آمپر (نام شرکت حذف گردید) دارم بعضی مواقع که کار میکنم چراغ قرمز رنگ o.c روشن میشودودستگاه دیگر کار نمیکند علت آن را اگر توضیح دهید ممنون میشوم. باسپاس


جـواب :

با سلام

در دستگاه های اینورتر از سیستم کنترل ماکزیمم جریان استفاده می شود که سبب می شود که اگر به هر دلیل (مثلا سوختن یکی از سوئیچ ها) دستگاه جریان زیادی بکشد دستگاه به طور اتوماتیک قطع شود واز خرابی بیشتر دستگاه جلوگیری شود. اما در بعضی از دستگاه ها این سیستم حساس تر است و ممکن است در حین جوشکاری نشانگر o.c شود و دستگاه قطع شود . برای رفع این مشکل دستگاه را نزد متخصص ببرید. البته اگر جریان دستگاه را اندکی پایین تر از ماکزیمم جریان تنظیم کنید احتمالا دیگر به این مشکل برنمی خورید. در هر صورت بهترین کار بررسی دستگاه توسط متخصص است.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : ب.ک

سوال :

با سلام میخواستم ببینم یک دستگاه جوش تکفاز و یک دستگاه جوش سه فاز دقیقا جه مقدار امپر میکشه که در فاصله های طولانی بتونم سطح مقطع سیم تغذیه سه فاز یا تک فاز رو براش مناسب انتخاب کنم چون روی رکتی فایر تکفاز نوشته جریان ماکزیمم ثانویه در60 درصد کاری 315 امپر و در 100 درصد کاری 244 امپر که یکم متعجب کنده است، همچنین در همین رکتی فایر جریان ورودی ماکزیمم 59 امپر و جریان موثر را 42 امپر منظورکرده با تشکر


جـواب :

با سلام

منظور از duty cycle (درصد کاری) نسبت زمان جوشکاری به کل زمان روشن بودن دستگاه و این نسبت در جریان های مختلف متفاوت است و هرچه جریان بالاتر برود و به ماکزیمم جریان دستگاه نزدیک تر شود duty cycle دستگاه پایین تر می رود. و duty cycle که روی دستگاه ها نوشته می شود به ازای ماکزیمم جریان دستگاه است یعنی duty cycle دستگاه شما 60 درصد است. در مورد جریان موثر و جریان ماکزیمم هم مقدار موثر تعریف خاصی از مقدار  ماکزیمم است که برای موج متناوب  سینوسی برق شهر  مقدار رادیکال 2 (حدود 1.4) ضربدر مقدار موثر بربر مقدار ماکزیمم می شود. برای مثال وقتی میگوییم برق شهر 220 ولت است منظور این است که  مقدار موثر آن 220 ولت است ومقدار ماکزیمم آن 308 ولت است. برای این که بدانید که چه قطر سیمی باید انتخاب کنید بهتر است از جداول خاصی که برای این منظور استفاده میشود استفاده کنید . معمولا این جداول بر حسب مقدار موثر هستند.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : ali

سوال :

باسلام یک دستگاه جوش مارک (نام شرکت حذف گردید) مدل arc300دارم سیمهای اتصال (مثبت ومنفی)ان کوتاه میباشد مشخصات سیمهای ان ١در١٨ اگر اشتباه نکنم میباشد اگر خواستم طول این سیمها رو بلند تر کنم تا چه اندازه میتوانم طول سیم را بلندتر کنم در صورتیکه به دستگاه هم اسیبی وارد نشود با تشکر


جـواب :

با سلام

شما می توانید از کابل های به قطر 35mm2 برای مجموع طول20 متر استفاده کنید . البته این مقدار استاندارد برای حد اکثر افت ولتاژ 4 ولت است برای اطلاع بیشتر از استاندارد های طول کابل و قطر کابل می توانید به در اینترنت جستجو کنید.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد رضا

سوال :

سلام ایاباموتورجوش 200 امپراینورتر (نام شرکت حذف گردید)میتوان استیل والومنیوم و چدن ومس جوش داد؟


جـواب :

با سلام

برای جوشکاری جوشکاری مس واستیل از دستگاه TIG DC استفاده می شود که برای جوشکاری آرگون استفاده می شوند. برای جوشکاری آلومینیم هم از دستگاه TIG AC استفاده می شود . دستگاه TIG AC/DC هم هر دو کار را انجام می دهد. این گونه دستگاه ها تورچ مخصوص دارند و معمولا دارای سیستم HF استفاده می شود که بدون اتصال نوک تورچ قوس برقرار می شود . البته با دستگاه جوش الکترود هم با استفاده از تورچ و گاز مخصوص جوش آرگون می توان جوشکاری کرد اما کیفیت و راحتی جوش با دستگاه TIG را ندارد. همچنین  برای جوشکاری آلومینیم و چدن  و استیل از الکترودهای خاص هم می توانید استفاده کنید اما کیفیت جوشکاری TIG را نخواهد داشت.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : امیر

سوال :

با سلام میخواستم بدونم ویژگی یک ترانس جوش خوب برای استفاده شخصی چیست ؟چه مدلی برای استفاده در خانه مناسب است؟با تشکر


جـواب :

با سلام

همان گونه که در سوالات قبل پاسخ داده شد هر مدل  دستگاه متناسب با کاربرد آن باید استفاده شود . در مصارف خانگی و سبک که  دائما  از دستگاه استفاده نمی کنید دستگاه ARC160IGBT توصیه می شود که الکترود2.5 و3.2 را به راحتی ذوب میکند.
1393/12/25 : تاریخ جواب

سوال کننده : سید مهدی موسوی

سوال :

سلام من دستگاه جوش 200 آمپر میخام ولی دستگاه های اینورتر قیمت های بالایی دارند به نظر شما ترانس چطور هستش شرکت شما دستگاه جوش ترانس 200 آمپر هم میفروشد به قیمتش چقدر هستش . برای کارهای طولانی مدت بالای 3 ساعت جوشکاری پیوسته و مداوم دستگاه جوش رکتیفایر فکر کنم زیاد خوب نباشه ترانس بهتر باشه منتظر جواب میمونم


جـواب :

با سلام

در مورد قیمت ، دستگاه های ترانسی قیمت های پایین تری نسبت به دستگاه های اینورتری دارند اما واضح است که کیفیت و راحتی جوشکاری با اینورتر را ندارند. در مورد کارایی دستگاه اینورتر هم باید گفت که دستگاه های اینورتری برای کاربرد های مختلف و توان های مختلف تولید می شوند برای مثال دستگاه ARC250 شرکت ایران ولتاژ توان جوشکاری با الکترود 4 به صورت دائم کار را دارد و هیچ مشکلی در استفاده از دستگاه به صورت مداوم وجود ندارد. پس دستگاه باید متناسب با کاربرد انتخاب شود.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : علی غضنفری

سوال :

با سلام من یک موتور جوش میخواستم برای کارها ی تعمیراتی ساختمان که بتونه الکترود 3و4 رو ذوب کنه در ضمن سبک باشه که حمل ونقل آن راحت باشه و جنس خوب داشته باشه


جـواب :

با سلام

پیشنهاد ما به شما دستگاه ARC200MOSFETشرکت ایران ولتاز است. این دستگاه تا الکترود قطر 4 را به راحتی ذوب می کند. برای اطلاع از قیمت دستگاه و اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس بگیرید.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : مهران

سوال :

با سلام من اینورتر200(نام شرکت حذف گردید)دارم زمان جوش کاری خیلی داغ میکنه به حدی که دوشاخه برق اب میشه تمام اتصالات چک کردم همه محکم هستن ممنون میشم راهنمایی کنید


جـواب :

با سلام

ممکن است دوشاخه ی برق شما زنگ زده باشد که باعث گرم کردن دوشاخه می شود. یا این که سیم های درون کابل برق شما ضخامت کافی را ندارند.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمدضا

سوال :

با عرض سلام و خسته نباشید واقعا از سایتتون ممنونم دستتون درد نکنهههههه من جوش اینورتور ۲۵۰ آمپر دارم با مارک (نام شرکت حذف گردید) میتونم با استفاده از ژنراتور ۷ کیلو واتی جوشکاری کنم ؟خیلی ممنونم


جـواب :

با سلام

7 کیلو وات توان مناسبی برای این کار است با این توان از  نهایت جریان خروجی دستگاه می توانید استفاده کنید.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : احمد

سوال :

با سلام میخواستم بپرسم که در محلی که برق وجود ندارد چطور میتونم جوشکاری انجام بدم با موتور برق میشود چطوری


جـواب :

با سلام

بسته به توان خروجی موتور برق شما میتوانید به وسیله ی دستگاه های اینورتری مختلف جوش کاری کنید مثلا برای این که از نهایت توان یک دستگاه 200 آمپر بهره مند شوید به یک موتور برق با توان حدود 5 کیلووات وبیشتر نیازمند هستید.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : ادریس

سوال :

باسلام وعرض تشکرازسایت خیلی خوبتان من یک دستگاه اینورتر۲۰۰امپردارم وبا ان الکترود سایز۴-۶۰۱۳به راحتی ذوب میشود،میخواستم بدانم که ایا بااین دستگاه میتوانم سایز۵-۷۰۱۸راهم ذوب نمایم؟ ودر مورد سوال دوم اینکه ایا دستگاه اینورتر (نام شرکت حذف گردید)که بابرند وساخت ایتالیایی دربازارفروخته میشود،واقعاً ایتالیایی هست؟واگرايتاليايي هست،چه امتيازي نسبت به مدل هاي چيني وايراني دارد؟ ممنون


جـواب :

با سلام

در مورد الکترود 7018 بهتر است که این کار را انجام ندهید شاید برای دستگاه شما در مدت کوتاه مشکلی بوجود نیاید اما اگر به صورت داوم از این الکترود استفاده کنید ممکن است برای دستگاه شما مشکل به وجود آید . الکترود 5  7018 را معمولا  با دستگاه 250 ذوب می کنند.
1393/12/24 : تاریخ جواب

سوال کننده : عبدالهی

سوال :

سلام برای اینکه در جوشکاری چشمها کمتر آسیب ببیند چه راهکارهایی ارائه می دهید و برای درمان آسیب دیدگی در کوتاه مدت وبلند مدت چه کارهایی را باید انجام دهیم با تشکر


جـواب :

با سلام

تنها راه این است که به نور حاصل از جوشکاری نگاه نکنید در مورد درمان به هیچ وجه از تترا کایین استفاده نکنید . می توانید چشمها را شسته و خشک کنید سپس با دستمال ببندید . همچنین میتوانید از قرص های مسکن استفاده کنید .
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : شهاب

سوال :

با سلام خدمت شما استاد ارجمند بنده تعمیر کار هستم.میخواستم بدونم به جای 6 عدد خازن 480 میکرو میتوان 5 عدد خازن 580 میکرو گذاشت؟ایا در کیفیت جوش تغییری ایجاد میشود؟و سوال دوم این که ایا به جای igbt 40n60 که 600 ولت 40 امپر و توان 290وات است میتوان igbt 1200 ولتی 33 امپر 180 واتی قرار داد؟ایا توان igbt 1200 ولتی که 180 وات است مشکلی ایجاد نمیکند؟ با تشکر از زحمات شما


جـواب :

با سلاممقادیر خازن های استانداردی که برای دستگاه ها استفاده می شود معمولا 470uf و 560uf است . اما با فرض مقادیری که شما فرموده اید مشکلی وجود ندارد فقط باید توجه داشته باشید که خازن ه کمتر از 400ولت نباشند. در مورد IGBT ها جریان اهمیت بالاتری دارد واگر بنا به تعویض IGBT باشد باید قطعه ی جایگزین حتما توان تحمل جریان بربر یا بالاتری داشته باشد.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

سلام واقعا کار خوبی میکنید که به این همه سوال با دقت پاسخ میدید قصد خرید یک دستگاه ac/dc تیگ و الکترود با امپر 250/200 قابل حمل رو دارم شما کدام محصول رو پیشنهاد می کنید؟ دوم اینکه برای جوشکاری سرسیلندر(آلومینیومی یا چدن) بهترین دستگاه کدوم هست و به چه روش اینکار انجام میشه متشکرم


جـواب :

با سلامدستگاه TIG 250 AC/DC ایران ولتاژ پیشنهاد ما به شماست ؛ این دستگاه مناسب جوشکاری قطعات آلومینیمی و سرسیلندر است . برای اطلاع از قیمت این دستگاه با تلفن های شرکت تماس بگیرید.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : محسن

سوال :

جهت جوشكاري دستگاههاي اينورتر بهتر است يا دستكاههاي سيم پيچي مسي؟


جـواب :

با سلام اینورتر ها کیفیت جوش بالاتری نسبت به دستگاه های ترانسی دارند و همچنین کنترل جریان مناسبی نیز دارند و به وسیله ی یک ولوم به راحتی جریان آن ها قابل کنترل است علاوه بر این خروجی اینورتر ها یکسو شده (DC) . از نظر وزنی هم دستگاه های به صرفه ای هستند . همچنین توان تلفاتی آن ها پایین تر است.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسن عرب

سوال :

باعرض سلام وخسته نباشید من تعمیر کار الکتروسیم پیچ هستم لطفا در مورد مشکل روشن نشدن و جوش ندادن دستگاه های اینورتر راهنمایی کنید. باتشکر


جـواب :

با سلام

به طور کلی می توان گفت دستگاه های اینورتر بیشتر جنبه الکترونیکی دارند. و این که ایراد هر دستگاه از کجاست نیاز به دانش و تجربه دارد.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : محمد

سوال :

با سلام و عرض خسته نباشید تشکر بابت این سایت خوبتون در زمینه اطلاع رسانی و خدمات در سوال و جواب هایی که من خوندم تا حدودی به انچه میخواستم رسیدم من برای کارهای معمولی خانه و باغ و جوشکاری هایی مثل چهارچوب در ،جوشکاری میلگرد برای حفاظ و درب های گاراژی برای ورودی باغ و داربست برای درختان و چند لوله کشی کوتاه لوله گاز دستگاه جوش احتیاج دارم که شما در جواب ها مدل ARC 160 ---ARC200 را پیشنهاد دادین سوالم این هست که از نظر عمر کارکرد چطور هستش و اینکه کار من در سال شاید در حدود 5 یا 6 ساعت باشه و اکثراً خورده کاری هست آیا از نظر عمرمفید هزینه کردن برای اینورتر بهتر است یا دستگاه های جوش سیم پیچی در مورد خرید آیا شرایطی هم فروش دارین یا خیر


جـواب :

با سلام

اگر از الکترود 3.2 جوابگوی کار شماست می توانید از دستگاه ARC160 استفاده کنید اما اگر از الکترود 4 استفاده می کنید بهتر است از دستگاه ARC200  استفاده کنید . نگران عمر دستگاه ها هم نباشید چرا که تقریبا از دستگاه استفاده نمی کنید. برای اطلاع از قیمت محصولات با شماره های شرکت تماس بگیرید.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : پیمان تهرانچی

سوال :

باسلام منیک دستگاه رکتیفایر 200 دارم اما جدیدا به محض روشن کردن آن چراغ قرمز جلو دستگاه روشن میشود و دستگاه کار نمیکند موقع قطع و وصل شدن یک صدای تیک از آن بلند می شود چند جا هم بردم نفهمیدن چشه لطفا کمکم کنید


جـواب :

با سلام

می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید و دستگاه را برای تعمیر ارسال کنید.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : رضا محمدی

سوال :

سلام.دستگاه جوشی دارم 190 آمپر که هنگام جوش دادن خیلی ضعیف کار میکند با اینکه ولوم دستگاه تا آخر است .هیچ تغییری نمیکند.لطفا راهنمایی کنید.


جـواب :

با سلام

اگر ولوم کار نمی کند ممکن است سیم های ولوم قطع شده باشد .اگر سیم های ولوم سالم و متصل هستند ممکن است ممکن جریان خروجی دستگاه تنظیم نباشد. بهتر ست دستگاه را نزد تعمیر کار ببرید یا با شماره های شرکت تماس بگیرید وبرای شرکت ارسال کنید تا در بخش سرویس مورد بررسی قرار گیرد.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : سعید

سوال :

باسلام درجوشکاری قوس الکتریکی با ترانس جوش فاز ونول خروجی یا مثبت ومنفی چه طور به اتصال و گیره ی سیم جوش وصل میشود در صورت تغیر آنها چه اتفاقی خواهد افتاد در رکتیفایر اتصال باید به قطب مثبت وصل شود یا منفی ؟


جـواب :

با سلام

این که کدام کابل به کدام کانکتور متصل شود بستگی به الکترود شما دارد ؛ برخی از الکترود ها با پلاریته مثبت (الکترود مثبت) برخی با پلاریته منفی(الکترود منفی) و برخی در هر دو حالت  و AC مورد استفاده قرار میگیرند. البته معمولا برای جوشکاری های متداول الکترود (انبر ) به خروجی منفی و اتصال به خروجی مثبت متصل می شود به این ترتیب الکترون ها مجبورند از نوک الکترود به (که به سبب نازک بودن مقاومت بیشتری نسبت به قطعه کار دارند) سمت قطعه کار سرازیر شوند وبه این ترتیب جنبش مولکولی در نوک الکترود زیاد می شود و الکترود راحت تر ذوب می شود.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : حسن از دهلران

سوال :

با عرض سلام وخسته نباشید لطفا در مورد علت روشن شدن جراغ زرد در دستگاههای جوش اینورتر (نام شرکت حذف گردید) توضیح دهید


جـواب :

با سلام

این چراق به دلایل مختلفی ممکن است روشن شده باشد. ممکن است جریان لحظه ای بالا در قسمت پل اینورتر باعث این اتفاق شد باشد که بر اثر سوختن تعدادی از ماسفت ها (یا IGBTها) باشد یا این که در خروجی ترانس CT حساسیت دستگاه زیاد است و....
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : علی

سوال :

با سلام برای جوش ورق یک میل استیل از جه دستگاهی استفاده کنیم


جـواب :

با سلام

می توانید از دستگاه TIG200MOSFET شرکت ایران ولتاژ استفاده کنید. این دستگاه مناسب جوشکاری استیل و برنج و ... است.
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : آرش نعمت زاده

سوال :

باسلام وخسته نباشید.آقای مهندس این پنجمین باره که سوال میکنم متاسفانه کسی جواب نمیده: سوال:من ترانس جوش میلر acباتوان200 آمپر وبا هسته متحرک دارم.شغلم فروش قطعات الکترونیکی هستند اما متاسفانه از علوم جوشکاری اطلاعات زیادی ندارم.بنده میخوام به خروجی ترانسم پل دیودنصب کنم تا تبدیل به dc بشه مخواستم بدونم که پل دیود چند آمپری بایداستفاده کنم واز خازن باچه ظرفیتی نصب کنم؟توروخدا جواب بدین بنده دستبوس شما هستم


جـواب :

با سلام

شما می توانید دیودپل در خروجی قرار دهید اما باید حتما دیود شما تحمل جریان خروجی بالای دستگاه جوش را داشته باشد همچنین از آن جایی که تلفات روی دیود ها زیاد است باید حتما دیود ها روی heat sink نصب گردند . علاوه براین از آن جایی که خروجی دستگاه شما جریان است برای این که جریان صاف و یکدست در خروجی داشته باشید باید از فیلتر های صافی سلفی مثل راکتور استفاده کنید .
1393/12/23 : تاریخ جواب

سوال کننده : مسعود افشار

سوال :

سلام من يك دستگاه جوش اينورتر arc 200 آمپر دارم ميخوام موتور برق پرتابلي بخرم كه در مكانهايي كه برق نيست بتونم ازش استفده كنم اما نميدونم حداقل موتور برقي كه كار منو راه ميندازه بايد چه مشخصاتي داشته باشه. با سپاس فراوان


جـواب :

با سلام

شما به موتور برقی در حدود 5K وات نیاز دارید.طرح سوال جدید


لطفا سوال خود را مطرح و منتظر پاسخ آن از طرف مدیران سایت باشید:
نــام شـمـا:
ایمیل شما:

کد خواناتر
متن امنیتی را وارد نمایید